Gå til innhold
Hundesonen.no

Merkelig avføring


hanne-pia

Recommended Posts

Skrevet

Mira har de siste dagene hatt skikkelig merkelig avføring... Den er gul, hard, tørr og "knudrete" (litt sånn sagflisaktig). Noen som vet hva dette kan skyldes? Hun går også mye oftere på do nå enn hun pleier. Har ikke byttet for eller gitt henne noe nytt av noe slag i det siste...! :P

Skrevet

Har du snakket med vetrinæren? Kanskje hun har en infeksjon/betennelse? Er litt vanskelig å si, eneste rådet jeg kan gi er å snakke med vetrinær om tilstanden hennes på telefonen, eventuelt ta hunden med ned til klinikken.

Skrevet

jeg har erfaring med det på min ene hund, Simba. Han har hatt sånn et par ganger. jeg ventet til dagen etter bestemte meg da for å ringe dyrlegen om det ikke gikk over men det gikk over dagen etter så da ringte jeg ikke..

Ville nok ringt om det ikke gikk over :P

Skrevet

Ja, hadde tenkt å ringe til vet'n dersom det ikke gikk over relativt fort, men det gjorde det! ;) Hun var i helt fin form ellers, så jeg valgt å se det ann litt. Nå er avføringen normal igjen...! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...