Gå til innhold
Hundesonen.no

Regulerbar snørekjøre-strikk


belgerac

Recommended Posts

Skrevet

Er på jakt etter en snørekjøre-strikk med håndtak/løkker. Et slikt som konkurransekjørerne i nordisk bruker for å korte inn båndet ved behov. Håper det ble forståelig hva jeg mente :)

Noen tips til nettbutikker som fører sånne?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hei, jeg vet ikke. Er ikke helt sikker på om jeg forsto va du mener. Tenker du vanelig snørekjøringsstrikk bare med håndtak/løkker nedover så man lett kan korte inn? Kan du ikke bare lage det selv da? snørekjøringsstrikk er veldig lett å lage...

Skrevet

Du kan bruke et MR kobbel. Søk på MR kobbel på google og du får opp mer info og nettbutikker. Jeg har brukt mitt nå i 3-4 år til både tur, snørekjøring og jogging og er stor fornøyd! Strikken holder mye lengre enn vanlige snørekjøringsstrikker.

Skrevet

Tror ikke MR kobbel er det vi er ute etter (men takk for tipset :huh: )

Fant ikke noe hos NSV heller..

Ja, Tijon, det er slike med løkker nedover som man lett kan gripe tak i under kjøring.

Har sett de, og vet de finnes. Men aner ikke hvor de er å få kjøpt.

Flere tips?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...