Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepensjonat?!


Sissi

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kjenner til/har erfaring med noen gode hundepensjonater på sørlandet?

Det er ikke for mine hunder jeg lurer, men vi skal reise vekk i 2 uker sammen med min far og hans tispe trenger et sted og være imens.. da vi ikke fikk plass til henne ombord i flyet ;)

Skrevet

Sørlandet er jo ganske stort...

Men jeg vil anbefale Agder omplassering og pensjonat. Flott plass, flinke folk, jeg har bare hørt positivt om dem. Pensjonatet ligger på Simonstad, like ved Åmli. Ca 45 minutter fra Arendal.

Skrevet

ja.. jeg kjenner til dem, mamma har hentet en blandings valp hos dem... men tror ikke jeg vil anbefale pappa og ha hund der oppe for det...tror jeg ikke skal si så mye mer om det... men ellers takk for tipset. ;) bor i arendal selv forresten ;)

Skrevet

Ja, da kan jeg varmt anbefale Niweros Hundesenter like utenfor kjevik flyplass i kristiansand.

Flotte, seriøse hundefolk jeg har kjent i mange år :)

GOD TUR!! B)

Skrevet

ja.. jeg kjenner til dem, mamma har hentet en blandings valp hos dem... men tror ikke jeg vil anbefale pappa og ha hund der oppe for det...tror jeg ikke skal si så mye mer om det... men ellers takk for tipset. :) bor i arendal selv forresten ;)

Ok, jeg har ikke hatt hund der oppe selv (har ikke hatt behov for pensjonat), men jeg har vært der oppe noen ganger sammen med venninna mi som var på leting etter omplasserings hund.

Kennelen på Songe var jo bra før, men jeg vet ikke hvordan den er nå, jeg tror det er noen nye som har overtatt driften i løpet av de siste årene. Jeg hadde Malamuten min der en helg og var veldig fornøyd, men det er jo nå 6 år siden...

Hyggelig med flere ændalittå her da ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...