Gå til innhold
Hundesonen.no

swimzys rampus


swimzy

Recommended Posts

her er vårt nyeste medlem!

Han har ikke fått noen navn enda! vi har så problemer med å finne noe passendes..han ble født 1.juli.06, blir 11 uker på lørdag!

Han er utrolig kostete :P eneste kattungen jeg noen gang har sett som vil bli kost på magen(kun sett det på voksne puser!) og en utrolig tøff gutt!

vant med hunder, så han er ikke redd for Odin, bare gnir seg inntill han for han vil kose med Odin! Det er morro å se! :P

han er veldig herlig! når jeg sitter her ved pcn, så kommer han å legger seg i fanget mitt å skal kose...så herlig! :P

Her er noen bilder:

hentedagen:

dsc01063nd3.jpg

nærbilder:

dsc01140wu6.jpg

veslepus2ln0.jpg

veslepus22un9.jpg

veslepus56jn1.jpg

sover godt:

veslepus94dn0.jpg

veslepus103gc2.jpg

veslepus69kc1.jpg

dsc02004lb0.jpg

veslepus27km9.jpg

ojojoj...dette ble visst mange bilder...kom med forslag til navn folkens! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  millis skrev:

Ikke lite søt han da, SMELT! :P

Så fine bilder også!

Jeg skrev en PM til deg før i dag jeg med noen navn forslag :P

ja, han er jo såååå god da!! :P

ja, da skal jeg få lest pm jeg!! :-) gleder meg til å se forslagene!! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

idag så er Rampus alt 4 månder gammel, kan ikke tro at vi har hatt han i 2 månder alt! helt utrolig hvor fort tiden løper avgårde!!

Tok en liten fotoseson her idag, siden han er 4 månder, om de ble bra vet jeg ikke, men jeg knipset da noen bilder av han!! her er resultatet:

1november0621ou4.jpg

1november0623jd8.jpg

1november0610lm8.jpg

1november0615po7.jpg

1november0628ii8.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...