Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har erfaring med vaktler?


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Er det noen som har/har hatt vaktler og har erfaring med det?

Kan dere fortelle litt om hvordan de er å ha i hus?

Jeg har utrolig lyst på vaktler men jeg vet ikke så masse om dem enda..

Jeg hadde tenkt å kjøpe meg et par og prøve med med å klekke egg.

Og tanken var å kjøpe dem å ha dem i bur inne til neste sommer for da får pappa stort hønsehus som de kan være i. Men har lyst og ha de en stund inne først for å temme dem. For noe av grunnen til at jeg vil ha vaktler er jo fordi at de er lette å temme...

Noen som har erfaring?

Skrevet

Vaktler er høner med pene egg! Hehe... Venninna mi hadde vaktler høner(eller mora hennes da), men alt jeg vet om dem, er at de legger små lys, beige egg, med brunt mønster.

Skrevet

hhe nei kobra love det forsto jeg ikke :D Kan du ikke forklare meg litt mer om dem? :D

Bilder:

t2.2614.jpg

t2.2615.gif

Eggene deres skal vist nok være en delikatesse og det skal selve fuglen også, men jeg som knapt nok kan spise vanlige hønseegg klarer aldri å spise noe sånt.

De ligner litt på den australske fuglen "Kivi"

Skrevet
hhe nei kobra love det forsto jeg ikke :D  Kan du ikke forklare meg litt mer om dem? :D  

Bilder:

t2.2614.jpg

t2.2615.gif

Eggene deres skal vist nok være en delikatesse og det skal selve fuglen også, men jeg som knapt nok kan spise vanlige hønseegg klarer aldri å spise noe sånt.

De ligner litt på den australske fuglen "Kivi"

Haha! Så et program om Kivi-fuglene i går!! :D Det var litt av noen snålinger! Skikkelig hissige og kranglete :D

Skrevet
http://www.home.no/vaktler/ <---tada!!

Her står det masse om vaktler!! :D  

Er også ute etter å lære mer om dem, står mellom dem og silkehøns... Kan man ha disse typene sammen? Vet du det? :S

Ja jeg har vært inne på den siden og spurt på forumet men det er ingen som svarer :D

Jeg har ikke peiling om silkehøns går sammen med dem...Jeg vil nå tro det...Men kanskje det står noe her: www.netthonsegaarden.no eller så var det dot com. :oops:

Skrevet

Haha! Så et program om Kivi-fuglene i går!! :D Det var litt av noen snålinger! Skikkelig hissige og kranglete :D

Ja jeg så også noe om Kivi på tvnorge...Hehe dødskule fugler azz! Så langde de sånn kul "syte lyd"....RÅ'e fugler! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...