Gå til innhold
Hundesonen.no

Blodsporkonkurranse


jaktlykke

Recommended Posts

Skrevet

Må bare fortelle dere at i går fikk Amigo sin tredje strake 1. premie i blodsporkonkurranse! Så om han nå får minst 2 andrepremier i utstilling etter at han fyller 2 år, så kan han smykke seg med tittelene Nvch!

Vi var på Hordnes i går (ligger i Bergensområdet) og der deltok det 17 hunder. Dette var første terminfesta prøven for oss, så det var spennende. Det var et helt topp arrangement og jeg ble kjent med masse trivelige folk, og sola skinte og alt var bare velstand. At han fikk 1. premie var jo toppen av kransekaka da!

25r01ll.jpg

Skrevet

GRATULERER! Dere er så flinke. Stå på videre. :huh: (må spørre om en ting.. Hva står NVCH for, er det Norsk viltspor champion?)

Skrevet

GRATULERER! Dere er så flinke. Stå på videre. :huh: (må spørre om en ting.. Hva står NVCH for, er det Norsk viltspor chamion?)

Takker for det! Joda det står for norsk viltsporchampion. Jeg er kjempestolt i dag!

Skrevet

Gratulerer så mye! Dere er våre store forbilder, og vi satser på å bli like flinke en dag!

Skrevet

Grattis så meget. Bare å vente til han fyller 2 år nå :huh:

Vil tru at en viss oppdretter er veldig stolte over Amigo nå også. ;)

Skrevet

Gratulerer, det er jo kjempebra! ;) Dere er flinke ;)

På bildet av Amigo ser han skikkelig overlegen ut :huh: "Skjønner ikke hva du er oppøst for, det var jo kjempe lett!"

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...