Gå til innhold
Hundesonen.no

Blodsporkonkurranse


jaktlykke

Recommended Posts

Skrevet

Må bare fortelle dere at i går fikk Amigo sin tredje strake 1. premie i blodsporkonkurranse! Så om han nå får minst 2 andrepremier i utstilling etter at han fyller 2 år, så kan han smykke seg med tittelene Nvch!

Vi var på Hordnes i går (ligger i Bergensområdet) og der deltok det 17 hunder. Dette var første terminfesta prøven for oss, så det var spennende. Det var et helt topp arrangement og jeg ble kjent med masse trivelige folk, og sola skinte og alt var bare velstand. At han fikk 1. premie var jo toppen av kransekaka da!

25r01ll.jpg

Skrevet

GRATULERER! Dere er så flinke. Stå på videre. :huh: (må spørre om en ting.. Hva står NVCH for, er det Norsk viltspor champion?)

Skrevet

GRATULERER! Dere er så flinke. Stå på videre. :huh: (må spørre om en ting.. Hva står NVCH for, er det Norsk viltspor chamion?)

Takker for det! Joda det står for norsk viltsporchampion. Jeg er kjempestolt i dag!

Skrevet

Gratulerer så mye! Dere er våre store forbilder, og vi satser på å bli like flinke en dag!

Skrevet

Grattis så meget. Bare å vente til han fyller 2 år nå :huh:

Vil tru at en viss oppdretter er veldig stolte over Amigo nå også. ;)

Skrevet

Gratulerer, det er jo kjempebra! ;) Dere er flinke ;)

På bildet av Amigo ser han skikkelig overlegen ut :huh: "Skjønner ikke hva du er oppøst for, det var jo kjempe lett!"

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...