Gå til innhold
Hundesonen.no

Skrytetråd til ledelsen av "sonen"


Recommended Posts

Skrevet

Jeg må bare legge inn en tråd for å skryte over hvor mye dere jobber med dette forumet.

Noe er + annet er - men jaggu blir man ikke vant med det man ikke liker så godt også. :huh:

Så istedefor å klage så syntes jeg vi skal skryte litt over ledelsen av dette forumet som tross alt jobber ræ*** av seg mens vi sover for at vi skal ha noe å drepe tid på og lære av.

Takk til dere!! g022.gif

Skrevet

Jeg må bare legge inn en tråd for å skryte over hvor mye dere jobber med dette forumet.

Noe er + annet er - men jaggu blir man ikke vant med det man ikke liker så godt også. :huh:

Så istedefor å klage så syntes jeg vi skal skryte litt over ledelsen av dette forumet som tross alt jobber ræ*** av seg mens vi sover for at vi skal ha noe å drepe tid på og lære av.

Takk til dere! g022.gif

ENIG! Dere gjør en super jobb, hverdagen min kræsjer fullstendig om jeg ikke kommer meg inn hit en tur hvertfall! Dere jobber å sliter døgnet rundt, er jo mer en fulltidsjobb en en hobby dette!

Og at dere holder ut med oss, det er jo nesten mer utrolig enn at dere gidder å sitte oppe hele natta ;)

Nei, stå på videre, vi er dere evig takknemlig!

Skrevet

Ja, enig! ;)

Dere gjør en stor og super jobb, bare for at vi skal ha litt morro noen timer. Dere får ofte fler negative tilbakemeldinger enn positive, og det er skrekkelig synd! Selvfølgelig bør vi gi dere kritikk slik at dere vet hvordan vi ønsker det, men da er det også viktig å fortelle hva vi synes er bra! :huh:

Tar hatten av for dere ;) Tusen takk for et supert forum!

Skrevet

Ja, man er nok alt for flink til å rope ut når noe er negativt, mens man ikke sier noe som helst når ting er bra, vi bør skjerpe oss på akkurat det - all honør til Renate A som kom på dette.

Så, here we go:

Jeg synes det var meget bra at menyene ble flyttet ut på venstre side - mye mer ryddig og pent. Jeg synes også de litt skarpere fargene var friske og fine - generelt penere layout nå enn før.

Jeg synes også forsøket med "mildere" moderering er topp - skal forsøke å holde meg i skinnet og ikke misbruke dette, men det har i det siste vært færre "avbrudd" i diskusjonene av typen "irettesettelser fra mod/admin" - og det synes jeg har fungert godt. Mindre rot og mer diskusjon - som jeg liker det :huh:

Til slutt må jeg si at jeg er overrasket over hvor godt dere i admins har taklet stormen av kritikk, både saklig og usaklig kritikk, i forbindelse med omleggingen. Regner med dere innimellom har måttet telle til ti og litt til, men et har fungert. Dere har svart saklig og rett på sak, og ungått å gå i fella ved å svare surt - selv om det innimellom har vært på sin plass å gi noen inn så hatten fyker ;)

mvh

HeliX'en

Skrevet

Ja, dere gjør en kjempe bra jobb ;) Aner ikke hvor mange (100? ;) ) timer jeg har sittet inn på her og kost meg. Helgene for meg er å sitte å kose meg på forum ;) Synes endringen av forumet var bra jeg. Synes det er greit å finne flere forum på samme sted. Selvfølgelig er det kanskje ikke like kjekt for de som kun har hund, men de kan jo bare holde seg på hundesonen :huh: Tusen takk for det flotte forumet dere har laget ;)

Skrevet

Tusen takk for et kjempeflott forum - selv om man ikke er "enige" i alle endringer har vi alltid et forum å komme til ;)

Dere gjør en super jobb, og jeg tror ikke vi aner hvilken jobb dere virkelig gjør!

Det at vi noen ganger "pirker/kritiserer litt" betyr jo aldeles ikke at forumet ikke er bra (all statestikk viser at folk er på forumet - hadde det vært et dårlig forum hadde det nok ikke vært folk her heller) men som noen sa tidligere er det noen gang lettere å rose enn å rise.

Uansett - all honnør til forumet, ledelsen, admins, moderatorere og brukere det er dere som gjør forumet til hva det er ;)

Ha en fortsatt strålende dag :huh:

Skrevet

Jeg må bare legge inn en tråd for å skryte over hvor mye dere jobber med dette forumet.

Noe er + annet er - men jaggu blir man ikke vant med det man ikke liker så godt også. ;)

Så istedefor å klage så syntes jeg vi skal skryte litt over ledelsen av dette forumet som tross alt jobber ræ*** av seg mens vi sover for at vi skal ha noe å drepe tid på og lære av.

Takk til dere! g022.gif

;) Ja, takk for at dere gidder! :huh:

Skrevet

Selv om jeg av og til har problem med å følge med i svingene så må jeg si meg helt enig i at dere gjer en utmerket jobb med forumet. :huh:;);)

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...