Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer etter omlegging?


Recommended Posts

Skrevet

Først: beklager hvis dette er tatt opp tidligere, men har hatt så mye problemer med å komme meg på Hundesonen at jeg har ikke fulgt med her inne.

Jeg sliter med hundesonen etter omleggingen. Det er ikke alltid bokmerket virker (jeg får bare en blank side), det er ikke alltid linken virker når jeg forsøker den istedet for bokmerket, innlegg i bloggen dukker ikke opp etc. Edit: Og hvis jeg trykker på Min Blogg, får jeg også opp en blank side (men hvis jeg går inn via blogger og så trykker bloggen, går det greit).

Er dette startvansker og noe mange opplever, eller er det noe feil i min ende? Jeg bruker Firefox for Mac, og har bredbånd med full hastighet, om det har noe å si.

Skrevet

Hei Sirup!

Først og fremst ville jeg slettet alle informasjonskapsler som har med hundesonen å gjøre slik at du ungår "krangling" på den fronten. Ellers så har vi hatt noe problemer med at htaccess var disablet for enkelt områder, noe som er blitt rettet på.

Hvis flere opplever vansker, så si ifra. Sirup, gi meg gjerne en tilbakemelding om dette forbedrer eller forverrer seg ;)

Jeg opplever noen ganger at jeg går inn på en side (eller gjerne går fra f.eks hundesonen -> dyresonen) at den blir blank. Trykker jeg på oppdater så kommer den jo opp, men ja :huh:

Informasjonskapsler ?? Hva vil det si på norsk? Hvor kan jeg slette de hen? ;)

Skrevet

Hei Basse!

Informasjonskapsler = Coockies

På høyre side over statistikken nederst på forsiden finner du "Slett alle informasjonskapsler fra Dyresonen" Trykk på den og logg inn på nytt. Du kan også gå inn på "Instillinger" i browseren din og slette de derfra.

Tusen takk, du er en knupp :huh:

Skrevet

Hei igjen Sirup!

Det ER en feil med "Min blogg" funksjonen, og vi skal få sett på dette i løpet av dagen/kvelden/natten ...så det fikser vi. Når det gjelder bokmerke, så anbefaler jeg deg å slette det du har, og lage ett nytt.

Jeg har slettet og lagt inn nytt bokmerke, og det virker bedre. Jeg gjorde det samme for en-to uker siden eller så, men da var det fremdeles Hundesonen (ikke dyresonen), og det var .com/.no som var problemet.

Basse: På "gamle" hundesonen fikk jeg ofte opp en hvit side med en informasjonsboks om serverproblem eller lignende. Det gikk som oftest bort hvis jeg trykte refresh. Problemet jeg har hatt i det siste er at jeg ikke har kommet videre, det har blitt stående på en blank side.

Jeg skal se det an nå som jeg har lagt inn nytt bokmerke igjen.

Takker for tilbakemeldingen. :huh:

Skrevet

Basse: På "gamle" hundesonen fikk jeg ofte opp en hvit side med en informasjonsboks om serverproblem eller lignende. Det gikk som oftest bort hvis jeg trykte refresh. Problemet jeg har hatt i det siste er at jeg ikke har kommet videre, det har blitt stående på en blank side.

Det kommer opp når jeg trykker på refresh (hadde også ditt problem i en periode før), men tenkte bare jeg skulle si ifra tilfelle det var noe ledelsen kunne gjøre (kunne jo hende de ikke var klar over det) :)

Skrevet

Jeg har fremdeles problemer med bloggen. Når jeg for eksempel skriver et innlegg og trykker Post nytt innlegg, så får jeg bare opp en hvit side. Refresh-knappen virker ikke, og jeg må bruke bokmerket for å komme tilbake til sonen. Deretter må jeg inn på bloggen igjen for å publisere innlegget, ny hvit side, på nytt må jeg bruke bokmerket for å komme tilbake til sonen. Veldig irriterende, og det gjør at det ikke er fristende å bruke blogg-funksjonen.

'Min blogg' knappen virker fremdeles ikke, men det er dere kanskje klar over?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...