Gå til innhold
Hundesonen.no

Hannkatten vår..HJELP..


BareLinn

Recommended Posts

Mamma og dem har en hannkatt som er født den 13juli 2005..

I begynnelsen var han helt aleine hos dem..at han var eneste dyret liksom..

Etterhvert fikk jeg også en katt..

hunn-katt..men så skulle jeg flytte for meg selv og da kunne hun desverre ikke bli med meg, og

mamma ville ikke ha flere dyr..iogmed at vi hadde en unge i huset..

Etter at jeg ga bort hukatta, så har han bare flydd å skriki..

konstant asså !

Vi kikket etterhvert etter sår eller lign,som han kanskje kunne ha..

Og fant raskt et bitt på høyre frem-fot..

VI dro til dyrlegen, og såret ble renset og vi ble anbefalt og kastrere han..

For da slutter han evt å slåss så mye..

Men dette har ikke mamma gjort..

Og det er igrunn litt synd..

Jeg føler at hu er litt "slapp" egentlig..

For kasterert han har hu ikke gjort..

Og katten går å skriker ennå..

Han er jo så kosete når vi kommer på besøk hjem da..

Dessuten for en tid tilbake, så gikk katten en del ned i vekt..

Så mamma ga han ormekur..

Men han legger fortsatt ikke på seg igjen :P

Jeg syns dette er så utrolig synd..

For jeg var med på fødselen hans..

og han var favoritt hele tida..

Han er den eneste i et kull på 5, som fikk nytt hjem...

Derfor er det litt kjedelig at det skal være sånn..

Dessuten er det egentlig en veldig fin pusekatt..

HAn er helt svart...INGEN andre farger..

Langhåret..ganske stor..men ikke tjukk..

Han ligner en skogskatt, men er myye tynnere..

Så hva tror dere all den skrikingen kan komme av??

Litt redd for han...iogmed at det er gått så lang tid nå :P

Mvh Linn og pusekatten ...Lurven, som han heter... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt mulig at han skriker fordi han er klar for en jentekatt.... De gjør jo det dah, går og "rauter" liksom.

Jeg ville fått moren min til å kastrere ham jeg, like greit. Både mtp mindre kattunger i verden samt, man unngår muligheten for at de markerer inne og selvfølgelig-godt mulig at han skriker pga seksuell frustrasjon.

Eller det kan være noe helt annet, som en vet nok kan diagnostisere.

Send henne til vetten du :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt mulig at han skriker fordi han er klar for en jentekatt.... De gjør jo det dah, går og "rauter" liksom.

Jeg ville fått moren min til å kastrere ham jeg, like greit. Både mtp mindre kattunger i verden samt, man unngår muligheten for at de markerer inne og selvfølgelig-godt mulig at han skriker pga seksuell frustrasjon.

Eller det kan være noe helt annet, som en vet nok kan diagnostisere.

Send henne til vetten du :P

Lettere sagt enn gjort å få hun til å gjøre noe..

Har ikke noe forhold til moren min jeg..

Så hvis jeg er der oppe er det for å prate med søskna mine :P

Så den katten blir nok gående der å raute..

Jeg har sagt jeg kan ta han hjem hit jeg...

Men det er visst ikke aktuelt..

Tror ikke det er fordi at han vil ha ei hukatte...

For det er andre pusekatter der sammen med han ganske ofte :P heh..

Og dessuten har han drivi sånn altfor lenge til at det kan være det..

Jeg ga vel bort katten min i begynnelsen av dette året.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...