Gå til innhold
Hundesonen.no

LP og AG i Alversund


Stine Pernille

Recommended Posts

Skrevet

Blir jo som et slags hundetreff da.

Minner bare om LP og AG stevne på Alversund skole i helgen!

Er i regi av Nordhordaland hundeklubb og NBFK avd. Hordaland.

Påmld. frist er selvsagt gått ut, men møt opp og treff andre hundevenner!

Ligger like etter Knarvik, mot Radøy.

Skrevet

Da ser jeg etter prikkedyr. Prøver å få med meg Vala, men sistgang vi avtalte noe endte dere på badetur alene så jeg vet ikke om hun tør. Eller noe sånt :P

Hehe, ja, du kan så si ;P

Har skikkelig lyst til å være med jeg! Men ser an dagen litt, tross alt-tøtto skal jo da mest sannsynlig være med hun også.

Kanskje jeg kommer med to hunder?

:P

Skrevet

Da ser jeg etter prikkedyr. Prøver å få med meg Vala, men sistgang vi avtalte noe endte dere på badetur alene så jeg vet ikke om hun tør. Eller noe sånt :P

Du kan se etter et prikkedyr og en skjønn gutt med et hengeøre og et ståøre :P

Jeg kommer nok uansett til å ha t-skjorte på meg som det står Cecilie og Aiko på, så det er sikkert ikke vanskelig å legge merke til meg :P (Eller evt. en hvit hettegenser med BERGEN på ryggen og Cecilie framme)

  • 11 months later...
Skrevet

Klart vi kommer, men siden Soffen sikker har fått en eller annen "mystisk" sykdom innen den tid, så skal vi spare dere for tapene og bare se på i denne omgang :lol:

  • 7 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...