Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjul til bur


Huldra

Recommended Posts

Vet noen hvor man kan få kjøpt hjul til å feste på bur, slik at de triller? Har et varikennel transportbur som er så stort og tungvindt å drasse på, og vil gjerne ha hjul på det. Gjerne avtagbare, siden det til tider brukes inne.. Bor i Trondheimsområdet, så hvis noen vet om butikker som selger det her, blir jeg strålende glad! Skal reise i morgen, så det haster litt.. :unsure:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Borghild da :P Dyrenesverden og XXL har da alt :P

Ja, også hjul til bur :P

Hehe.. jeg visste jo egentlig det, da.. :P Mente jeg hadde sett det et sted, men i dag står hjernen stille..

Sjekk med Hund som hobby på Solsiden. Om de ikke har det så vet de som regel hvor man kan skaffe det meste til hund etter min erfaring.

Det var der jeg kjøpte buret, så ja, de burde jo ha! :P Skal stikke innom der i morgen, NEI! argh.. kom på at toget går før de åpner.. må ringe Bjarte og høre om han kan stikke innom.. blæh..

som sagt; hjernen står stille i dag.. <_<

EDIT: Ringte til solsiden og dyrenes verden. De hadde ikke, for det finnes ikke hjul til varikennelbur. Men går det an å feste på hjul som er beregnet til andre typer bur, eller må jeg kjøpe ramme, som hun på solsiden sa?

*Dobbeltpost. Mod Vala

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil anta at man kan skru fast en trebit i hvert hjørne på undersiden (skrues fast fra innsiden slik at ingen skarpe hjørner er inne i buret). Da kan man skru fast vanlige møbelhjul i treklossen fra nedsiden... Burde funke etter min mening..

Skulle jo ikke tro det var noe mer hokus pokus enn det, nei.. :rolleyes: Tror du vanlige IKEAhjul fungerer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, de skal jo tåle litt de. Spør når du kjøper om de tåler xx kg (xx=vekten på bikkja og buret).

Har noen hjul på et kurvsystem her hjemme som egentlig ikke trengs. Kan bare ta av de, men tester først ved å legge meg oppå kurvene.. ! Haha.. :P Burde holde i antall kg, bare de ikke blir ødelagt, da.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kurvene eller hjulene? :P

Hihi.. helst ingen av delene.. :P Men ikea har jo så god kvalitet og så bra tester på varene sine, at de sikkert har testet hjulene sine med 140kgs-mannen som det stod og lese om i ikeakatalogen som kom i går.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...