Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som skal stille på Hauger?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om noen her inne kommer til Hauger, lurer på om det er til helgen? (er så glemsk av meg :) )

Jeg kommer helt sikkert på søndag for da skal Turbo (Am Akita) stilles, hadde vært morro å møte fler her inne.

Skrevet

Jepp, jeg skal dit med Line og Felix.

Stiller to salukitisper, en borzoitispe, en chihuahuahann (valpeshow) og en west highland white terrier (valpeshow). Godt jeg har med meg Line som kan hoppe inn om det skulle kræsje :)

Skrevet

Jepp, jeg skal dit med Line og Felix.

Stiller to salukitisper, en borzoitispe, en chihuahuahann (valpeshow) og en west highland white terrier (valpeshow). Godt jeg har med meg Line som kan hoppe inn om det skulle kræsje :)

Ojoj det var ikke lite heller det, er dette på søndagen?

Hvis det ikke kræsjer med Akitaene så kan sikkert jeg stille som holde hjelp dersom du trenger det, er ingen handler, men har da to armer som kan hjelpe til. ;)

Skrevet

Jaa, jeg vil vite hvor mange dvergpuddler det er påmeldt :)

For jeg drar i morgen tidlig og kommer hjem på fredag..

Guest Belgerpia
Skrevet

Skal dit med liten terrier og gammel terv...... og så kommer en valpekjøper langveisfra med sin terv og sin groen................ De er alltid seine med å sende ut PM, og det bruker å være litt kaos med nummer osv. - så det er vel bare å møte tidlig. Trivelig utstilling da, men neppe en jeg ville dratt på om det ikke hadde vært så hyggelig stort sett - for det har i alle år vært ett salig kaos med nummerlapper osv.

Skrevet

Hauger as in Bærum..? Og evt hvor på Hauger...?

Ja i Bærum, lurer på om det ikke var på en skole der. Er det noe som heter Hauger videregående skole? Noen som vet om det er ute eller inne forresten (regner med det er ute).

Skrevet

Hauger as in Bærum..? Og evt hvor på Hauger...?

Like ved Rud vg skole, kan forklare deg når jeg kommer til deg på onsdag :)

Skrevet

Papirene kom heldigvis i dag. Fikk faktisk med en ekstra pm som skulle til noen andre. Så da har de vel rotet litt i år også. Det som jeg synes er veldig kjedelig er at jeg har samme dommer begge dager. Greit nok at det bare er valp men synes det er dårlig like vel.

Skrevet

Ojoj det var ikke lite heller det, er dette på søndagen?

Hvis det ikke kræsjer med Akitaene så kan sikkert jeg stille som holde hjelp dersom du trenger det, er ingen handler, men har da to armer som kan hjelpe til. :icon_cry:

Lørdag og søndag :)

Takk! Heldigvis har jeg en haug med eiere av hundene jeg skal stille som ikke skjønner så mye av uts. så de vil bare stå ringside og strekke ut en hånd om hunden skal holdes i ro litt :(;)

Jupp, Felix begge dager i AUK ;)

Skal også kanskje stille en dvergpinscher på valpeshow :P

Husk at du mulig må steppe inn med westie for meg Line, og garantert saluki :P *Felix og Kira tar cert begge dager!* B)

Skrevet

Noen har plass i teltet til oss? En stk stor hund med trimmebord og to eiere? Ser ut til å bli skikkelig regnevær og vi har ikke telt :huh:

Håper noen kan hjelpe oss!

Wæææ skal det regne imorgen, søren...da er jeg så lat at jeg skipper det om jeg ser det høljer ned. :unsure:

Skrevet

Resultater noen?

Lørdag fikk Kira hp og rett ut ;) og Ronya fikk ikke engang ck i champklassen ;) blææææ!

Søndag var jeg syk så Lill (med serchaj) hoppet inn med salukine og fikk 2 og 3 bt på ronya og kira + cert på Kira (hennes 5 :huh:)

Line vil helt sikkert fortelle om Felix selv, men kan hinte om at det ikke er lenge til før han blir champ B)

Skrevet

Nenya ble BIG2 valp på lørdag og Best in show valp på søndag :D

Det var det jeg tenkte at det var din valp! ;) Jeg satt hele lørdag og hele søndag og var betatt jeg :):)

Er jo selvfølgelig STOR fornøyd med resultatene fra helgen jeg også! :P Nå mangler vi alderen og storcertet så er han NUCH :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...