Gå til innhold
Hundesonen.no

Vom og Hundemat i nerheten av ålesund?


Henriette

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Send meg en PM så skal du få navn og nummer til noen som selger på Hareid, de er fryktelig hyggelige mennesker. Mulig de også står på listen til Magne men hvis ikke send en PM......... De kan sikkert være behjelpelig med å kjøre til Ålesund også dersom det er ett problem. Kalle jobber der.

Skrevet

Så vidt jeg har skjønt varierer det litt på pris hva den enkelte forhandler selger (pølser/blokker/oppskjært). Noen som vet hva de tar i pris og for hva, de som ble nevnt her: Kalle på Hareide og Line på Skøye?

Kathrine: Hareide er 4-5 mil fra Volda og ca en times kjøretid. Du må ta ei ferge for å komme deg dit.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Så vidt jeg har skjønt varierer det litt på pris hva den enkelte forhandler selger (pølser/blokker/oppskjært). Noen som vet hva de tar i pris og for hva, de som ble nevnt her: Kalle på Hareide og Line på Skøye?

Jeg kjenner Line på Skøye, for hun er oppdretteren "min". Jeg tror ikke hun forhandler hele 20-kilosblokker, kun pølser. Ta og ring henne og spør: tlf 41 45 68 74. Hun er knakende grei, den dama. Selv har hun sju hunder, men hun foretrekker pølsene fordi det er så mye kjappere og enklere å porsjonere maten. Jeg for min del har også gått over til pølsene, fordi de holder seg bedre i fryseren enn 20-kilosblokker som er tint, pakket om, og så fryst igjen.

Jeg for min del bor såpass nært V&H at jeg og noen venner kjører dit og kjøper fôr i store kvanta (200+ kilo). Vennene mine har store hunder som spiser mye, så de går for 20-kilosblokkene, mens jeg og min tynne myndepingle kjøper pølser. Funker greit for alle parter!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...