Gå til innhold
Hundesonen.no

Måltider pr. dag


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg gir Mona 3 måltider pr. dag nå, hun er snart 4 mnd. Er dette for tidlig? Hun spiser opp omtrent alt, noen ganger er det igjen litt. Vi bruker Eukanuba. Jeg lurer på om den litt dårlige matlysten kommer av foret? Dersom noen har noen tips og triks tas de gjerne imot :)

Skrevet

Det kan jo være at hun får nok mat når ho ikke spiser opp alt noen ganger. Kommer an på hvor mye du gir ho i hvert måltid. kanskje kutte ned på mengden i hvert måltid. Det er nok lurt å fortsette å gi hunden 3-4 måltider om dagen når den er så ung, så da må man bare se hvor mye man gir. Ang. matlyst, så ser du om hunden liker foret eller ikke når du gir den det. Så hvis hunden spiser foret, men ikke alltid, så er det nok at den er litt matlei. Mange valper kan fort bli det. Ikke vits i å prøve å blande ut med masse ting for å få hunden til å spise. Da kan du få problemer med en kresen hund. Ikke bli urolig om den hopper over et måltid eller to. Den spiser nåe den er sulten . (hvis det ikke er noe som feiler den, syk osv.)

Skrevet

Eso får tre måltider hver dag.. Prøvde med fire i begynnelsen, men det ble for ofte for han, så han ble ikke sulten nok til å spise opp hvert måltid.

Skrevet

Lili liker ikke Eukanuba spesielt godt, og det er ganske vanlig. Tror ikke det er et spesielt smakelig fôr, selv om det er bra. Royal Canin funker mye bedre for oss, det elsker hun. Jeg fôrer henne som regel bare to ganger hver dag, for ellers spiser hun ikke.

  • 1 month later...
Skrevet
Normale voksene hunder trenger ikke mat mer enn en gang om dagen.

Hva har det med saken å gjøre? Dette er en irsk ulvehund på fire måneder. Altså ikke en vanlig hund, men en av de aller største rasene, og en liten valp. Dessuten er denne tråden eldgammel...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...