Gå til innhold
Hundesonen.no

Sitater


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Det har vært en del tråder med sitater osv. Men nå vil jeg samle sitater som noen her inne eller som du selv har sagt :)

Skrevet

Går sitat fra barn? Laget et dokument med litt "gullkorn fra barnemunn" som jeg fant på nettet for en tid tilbake. Kan skrive noen av dem her. :)

Det er veldig typisk for en mor og gifte seg med en far. (Isabel 5 år)

Moren min sier at jeg går henne på nervene, enda jeg står helt stille. (Sigurd 6 år)

Kroppen består av innvoller og utvoller. Innvoller er f.eks marg, bein og milten. Utvoller derimot er ofte mer synlige og kan skiftes ut ved spesielle anledninger. Særlig på damer...(Vidar, 8 år)

Hvis man er støl i huden kan man bare smøre seg med tigerbalsam. Den virker fort, for most tiger er ganske sterkt. (Hege, 6 år)

Nå er det blitt ozonhull i himmelen. Det gjør at gulvet til Gud ikke er helt tett lenger. Det kan bli et problem.

Kua parrer seg med oksen for å få kalver. Oksen gjør det fordi den har lyst. (Sverre 6 år)

Det kan hende at den man gifter seg med er feil person, at det bare var synsbedrag. Men da kan man bare skille seg og finne en ny og bedre. (Jonas 8 år)

Det kan være farlig å føde. En dame vi kjenner, ble lam fra anklene og ned etterpå. Jeg tror fortsatt hun har problemer med å bruke høyhalsa sko. (Lisen 6 år)

Det er dumt å le av pappa når han er sinna på deg. (Karina 8 år)

I en familie kan man si akkurat hva man mener uten å være redd for at noen andre skal mene det samme. (Haakon 6 år)

Utseende har ingenting å si. Se på meg - jeg er veldig kjekk, men har allikevel ingen å gifte meg med. (Brian 7 år)

For å få kjærligheten til å vare er det viktig å være en god kysser. Da kan det hende at kona di glemmer at du aldri tar ut søpla. (Erik 8 år)

Blåbær er innmari godt, fordi det er syltetøy inni dem. (Bjørn 5 år)

Spyl aldri ned i toalettet når pappa er i dusjen. (Lamar, 10 år)

Plag aldri din søster når hun holder et balltre. (Joel, 12 år)

Spytt aldri når du kjører i berg- og dalbane. (Scott, 11år )

Vedd aldri med lillebror om han tør å male bilen til pappa. (Philip, 13 år)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...