Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det noe jeg kan ha i maten så de ikke røyter så fælt?


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Begge to her i huset røyter 24timer i døynet og heeele året.

må støvesuge 3-4 ganger pår dag jo.

Lurer på om jeg har hørt snakk om noe som gjør at pelsen blir bedre?

De hav veldi fin pels, donny har myk skinnekde og doffen har litt strihåra skinnende pels

Skrevet

Omega-3 hjelper veldig mye på mine to iallefall. Gir den 1 ss i maten en gang om dagen. Den jeg bruker heter super pels og fåes kjøpt i dyrebutikk. Jeg gir også rå eggeplomme i maten ca to ganger i måneden og det hjelper bra på det og ;)

Skrevet

Er ikke fornøyd med de andre oljene når det kommer til pels jeg ... De smørrer for det meste bare tarmene.

Skrevet

Er ikke fornøyd med de andre oljene når det kommer til pels jeg ... De smørrer for det meste bare tarmene.

Synes i hvert fall soyaolje har hjulpet på pelsen til Yrja når jeg har brukt det, men det kan vel virke forskjellig kanskje? :unsure:;)

Skrevet

Salmopet har hjulpet kjempebra for våre hunder i alle fall. Vi så resultat allerede etter kort tid ;)

Skrevet

Eukanuba preformance, og kommer trolig ikke til å skifte da donny gikk fra å vere en liten spinkel"mynde"(ikke negativt mot mynder nei) til å bli en fin krafti border hanne.

Skrevet

Eukanuba preformance, og kommer trolig ikke til å skifte da donny gikk fra å vere en liten spinkel"mynde"(ikke negativt mot mynder nei) til å bli en fin krafti border hanne.

Nå vet ikke jeg hva som er normalt for en Border ift røyteperioder, men for oss har det hjulpet å gi Salmpoet som tilskudd for å få tilbake pelsen raskere.

Synes i hvert fall soyaolje har hjulpet på pelsen til Yrja når jeg har brukt det, men det kan vel virke forskjellig kanskje? :unsure:;)

Soya -er det ikke delte meninger om soya for hunder? *uvitende på akkurat det området* Men mener å ha hørt det...

*Endret av Mod Flash - dobbeltpost*

Skrevet

Soya -er det ikke delte meninger om soya for hunder? *uvitende på akkurat det området* Men mener å ha hørt det...

Hm... Det vet jeg ikke altså. ;) Jeg har fått tips fra andre om å bruke soya, men det kan jo hende at det ikke er så bra. Har aldri hørt det, men hvis det er delte menigner om det(noe det er om det meste) så hadde det vært fint å vite hvorfor. Nå hørtes jeg sikkert sær ut, men dere skjønner nok hva jeg mener. :P Det kan være at soya ikke er så bra? :unsure:

Guest Per Olav
Skrevet
Eukanuba preformance, og kommer trolig ikke til å skifte da donny gikk fra å vere en liten spinkel"mynde"(ikke negativt mot mynder nei) til å bli en fin krafti border hanne.
OK det blir ditt valg, men det er ikke alltid at tørrfôr er det optimale med hensyn til røyting og allergier, og det er forskjell på fôret fra produsent til produsent. Jeg har rimelig bra efaring med dr. Baddakys olje og selolje sies å ha bra effekt både på pelsen og leddene. Det finns en selolje som heter Selgodt som har fått god kritikk uten at jeg vet noe om produktet.

--

Per Olav

Skrevet

Skal til vetten imorga og da skal jeg høre hos de, og på dyrebutikken og på en fiske butikk da de har reklamert for selolje

Skrevet

Ølgjær er bra. Også hvetekimolje. Det styrker pelsen og neglene. Ellers er det kjekt å gi noe rått en gang i blandt. Kjøp inn en sekk med vom som du gir litt av, dette er også bra for musklaturen til hundene da det tas opp med en gang.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...