Gå til innhold
Hundesonen.no

Betente analkjertler


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi vært hos dyrlegen og tømt analkjertlene til Mona to ganger, en gang tirsdag og en gang i dag. De var betente, stakkars Mona ;)

Men nå virket det som om hun kan ha fått litt forstoppelse, så er det noen som har noe tips til det? Veterinæren sa vi kunne ta litt olje i maten hennes, så vi skal hvertfall prøve det i første omgang.

Skrevet

Ja, ok, takk for tips.

Hun har alltid, siden vi fikk henne, hatt litt myk avføring. Prøvd mange forskjellige fòrtyper uten at det egentlig har hjulpet i det hele tatt, kvaliteten på det som kommer ut bak er alltid den samme.

Noen tanker om Norwegian Polar? Verdt å gi det et forsøk, forhandler bor ti minutter unna, og det koster jo ikke så mye..

Skrevet

Har også 2(pluss en i oppe egtasjen) som har betente anal kjrtler, eller jeg vet donny og den oppe har det men lurer på om doffen også kan ha det.

Er dette smitsomt da? trodde ikke det jeg men litt rart at alle får det samtidig

Skrevet

Nei, det er ikke smittsomt.

Har hunden for løs avføring så tømmes ikke kjertlene automatisk når de gjør fra seg, og da kan de tette seg, og trenger da å tømmes. Altså ikke noe som kan smitte.

Skrevet

Tinka har hatt hull på den ene analkjertelen 2 ganger og skjer det flere ganger så blir de fjernet begge to.

Grunnen til at det har gått så langt med henne at det har gått hull er at hun på et eller annet merkelig hvis klarer fint å skjule problemet for mor.

Men nå er det 2 år siden sist det skjedde så håper ikke det skjer flere ganger.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men det står ikke hva forskjellen mellom disse to rasene er i ett hundeleksikon eller hjemmeside.
    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...