Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva kan man gi valper som godbiter!?


Shortybebeh

Recommended Posts

Skrevet

Godbitens frysetørret vom brukte vi mye den første tiden. Ellers fikk han en strupe den første kvelden han var hjemme (artig å tenke på at han den gang brukte flere dager på en strupe som i dag slukes på 5 min :) )

Leverpostei på skive, fiskepudding, kylling uten skinn osv er jo godsaker som ikke er så sterkt for magen. Du må nok nesten se valpen litt ann, noen tåler jo mer enn andre! Jeg var litt forsiktig de første dagene, men siden har han vel fått smake på litt av det meste og vi har aldri hatt noe problemer med magen.

Lykke til!

Skrevet

Man kan jo gi tørrforkuler fra den vanlige maten, men smøre litt leverpostei på slik at den lukter litt annerledes.

Du kan også dyppe fingeren i biola og la den slikke det av (eventuelt dryppe litt på tørrfokula)

Skrevet

Frolic delt i 8 biter var fin hundegodis når min var valp. Eller pølse i bitte små biter.

Bare bitene er små nok tror jeg ikke det er noen fare, det blir liksom ikke SÅÅÅ mye godis i løpet av en dag.

Skrevet

Kylling, fiskeboller/fiskekaker, Go'biten godbiter (gjerne vom) osv.

Godbiter som pølse og frolic vil jeg ikke anbefale deg å gi for mye av, LiLi blir i alle fall dårlig i magen av de.

PS: Kitbits (godbiter for katt) som du får i matbutikken. Husk å del dem opp i små biter :) Jeg pleier å dele en Kitbits i 6.

Skrevet

Taika fikk for det meste Gobitens frystetørkete vom og salat kylling.

Pølser var vi forsiktige med, da oppdretter sa at det kunne bli veldig salt for henne.

Skrevet

Jeg har fått høre knekkebrød jeg! Halve knekkebrød er visst fint for tenner og mage, ihvertfall på stor rase.

Hoho, tror kanskje ikke det er noe for en papillon, men hvem vet. :)

Skrevet

tror som sagt det meste går bra, bare du deler det i små biter.

((Må bare legge til at jeg tror aldri jeg kunne ha brukt knekkebrød.. hihi, vet om en som hadde sett på det, blitt fornærmet og gått sin vei..))

Skrevet

Jeg bruker "Friskies - Softies" til valpen min. Deler de opp i 4-6 små biter. Hun liker de godt og har ikke reagert negativt på dem :icon_redface:

Skrevet

Herregud, jeg har nesten glemt hva jeg ga til valpen min, og jeg som snart skal få valp igjen! Jeg er for glemsk! Menmen, til saken. Jeg ga litt av hvert, byttet litt på slik at valpen ikke gikk lei av noen godbiter. Fôrkuler, frolic delt i små biter( 8 biter av en, eller noe), pølsebiter, ja alt man kan dele i små biter. Lykke til! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...