Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

nå har sofie som jeg skrev om i innlegget "skjønner han at hun dør" på hundesnakk blitt avlivet. hun hadde kreft i jurene, og var opperert en gang for det for 2 år siden men nå kom det tilbake og sjansene for og overleve opperasjonen var i hennes tilstand, små, så onkelen min bestemte seg for avlivning. hun ble begravd i hjørne av hagen der hun så godt likte og ligge.

det er så stille, ingen liten hund som tasser på andre siden av gjerde, ingen hund som bjefer når det kommer folk, ingen hund til og spre glede og varme hos eieren..ingen hund. sofie:du vil bli savnet!

glad i deg jenta!! :) lekt trygt ved regnbuebroen, til du og din herre møtes igjenn!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...