Gå til innhold
Hundesonen.no

merking av bilder - hva er den beste og enkleste måten?


SD

Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg lei av jeg ser at andre tar bilder fra hjemmesiden, uten og spørre og uten å si hvor de er hentet fra. Så nå har jeg bestemt meg for å merke bildene mine. Men jeg har jo mange bilder, og lurer på hva den enkleste og beste måten er. Har noen noen tips til meg?

Skrevet

Ja, jeg fant det og ut i natt :) Takk for hjelpen. Det eneste jeg syntes var vanskelig, som jeg ikke helt har fått til enda. Er det der med fargene, de blir enten for lyse og vises ikke eller så blir de svarte eller lilla :/ Er det ikke mulig å få skriften kanskje hvit eller noe?

Skrevet

Sikkert et veldig flott program, jeg tok det ned jeg også ;)

Men jeg skjønte ikke hvordan jeg la til tekst oppå bildet jeg?

Kan noen evt sende utl til hvor det står om det?

Eller er dette merking som skrive i en rute ved siden av og ikke kort "kopirett" på selve bildet?

Skrevet

Teksten lagres i bildets meta informasjon...

Kan du forklare det i praksis?

Betyr det at det f.eks står på en liten rute ved siden av bildet om man holder over det eller noe? ;)

Skrevet

Betyr at copyright notisen kommer i bildeinformasjonen sammen med cameratype og innstillinger osv.

Om noen stjerler bildet er det bare og fjerne denne informasjonen ogjen ved og lagre om bildet...

Jeg har begge deler, både i bildedata & skrift på selve bildet.. Begge deler gjør jeg i Photoshop...

Skrevet

Betyr at copyright notisen kommer i bildeinformasjonen sammen med cameratype og innstillinger osv.

Om noen stjerler bildet er det bare og fjerne denne informasjonen ogjen ved og lagre om bildet...

Jeg har begge deler, både i bildedata & skrift på selve bildet.. Begge deler gjør jeg i Photoshop...

Ok, takk skal du ha :huh:

Vet noen har lagt ut en forklaring på hvordan dette kan gjøres?

Søkte litt, men kom ikke på hva tråden het...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...