Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesyk.....


kobra_love

Recommended Posts

Skrevet

Huff! Jeg er så valpesyk nå!! Har så lyst på en Irsk Ulvehund valp, men vet at jeg ikke har tid før om hvertfall et år :) Får sikkert ikke lov til å ha en så stor hund her hjemme heller da, så må nok bare belage meg på å vente.

men, vil dere anbefale meg å kontakte en oppdretter allerede nå? Med tanke på at jeg ikke kan ha en ny valp før om 1-2 år??? Eller er det litt tidlig?

Så jeg får nok kose meg med Kobra jenta mi så lenge da. Ikke at det er noe nederlag da. Hun er "babyen" min :D Bortskjemt er a å!!! :P

Skrevet

Ja..... Jeg vil gjerne finne en oppdretter i nærhete av meg, og vet det er noen ikke så alt for langt unna som driver med Irsk Ulvehund! Hadde vært gøy å besøke noen, men jeg føler liksom at jeg trenger meg på, ettersom jeg ikke skal ha valp før om et par år!

Hva syntes dere som driver oppdrett??? Ville dere sett på det som unødvendig "prat"???

Guest Vicky
Skrevet

er helt valpesyk....... venter på valp fra eget oppdrett... parring skjer i Januar, så da er det bare å vente...... :)

Skrevet

Samme her..

Har såå lyst på en boston eller boerboel.. Kommer til å skaffe meg begge rasene, men blir noen år til.. :oops:

Men har enda ikke bestemt meg for hvilken eg vil ha først da.. tjhi.. :):wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...