Gå til innhold
Hundesonen.no

Bulldog, mops ol.


Sfs

Recommended Posts

Skrevet

Sikkert veldig dumt spørsmål :) Men kan tykke hunder med korte bein svømme som f.eks fransk bulldog, engelsk bulldog, mops og lignendes raser?

Jeg har aldri sett de svømme før også hørte jeg om en som plutselig ikke kunne se mopsevalpen sin i hagen lengre(den var løs i hagen og luftet seg..) men han oppdaget at det var bevegelse i vannoverflaten på hagedammen hans. Da han gikk bort for å sjekke stod hunden på bunnen av dammen med vann langt over hodet uten å røre på seg.. Bare flaks at eieren sjekket dammen så raskt og fikk dratt den opp igjen.. Trodde hunder var medfødt evnen til å svømme jeg :unsure:

Da min hund var valp rodde vi med en liten båt på ett ferskvann og hadde Trude i bånd men hun oppdaget jo selvfølgelig noe interessant på land så hun skled på ripen og datt ut i vannet(hun hadde aldri sett vann før engang..) og etter det har hun vært en badenymfe :)

Skrevet

Sagt om fransk bulldog:

It is said breed can not swim because of his physique, so be very careful around swimming pools, however some French Bulldog owners have reported that their dogs can indeed swim.

Sagt om den den engelske bulldoggen:

MOST BULLDOGS CANNOT SWIM AND NEED A LIFE JACKET

Regner med at få kan men da de fleste risikerer å drukne av det.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Den franske bulldoggen til noen slektinger KAN svømme, men hun er jo også en "stygg" representant for sin rase; lengre og smalere enn det som er ønskelig på en FB. Så kanskje det er derfor hun kan svømme, hun er ikke noen reser i vannet, men hun klarer å holde seg flytende. Men det overrasker meg ikke akkurat at en engelsk bulldog ikke kan svømme, den kan jo knapt gå.

Skrevet

Det er faktisk ikke alle mops som kan svømme. Mopsen har så kort nese at hvis den legger seg i vann, blir vannet dratt rett inn i nesen på den og ned i kroppen. Ikke mye deilig!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...