Gå til innhold
Hundesonen.no

Kurs dilemma...


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Har meldt meg på kurs nå, en helg pluss 4 onsdager.

Men så sitter jeg med dillemaet... Hvem av hundene skal jeg ha med?

Donny? som ikke er noe glad i lydighet?

eller Doffen? Som er redd andre hunder men som er veldi lære villig under trening?

Grunnen til at jeg meldte meg på er at JEG må oppdatere mine unskaper, så sitter jeg med dillemaet da:s huff

Skrevet

Ville tatt med begge to og trent korte økter med hver av de jeg... Du betaler jo for et kurs, så det må du vel få bestemme selv.

Jeg troppa jo opp på handlerkurs med 3 stk. jeg :) Men det gikk veldig fint. Alle fikk sine korte økter, og ingen ble for slitne. Ikke at det var det letteste med 3 hunder på buss da :) Det snakker vi ikke mer om!

Skrevet

Har meldt meg på kurs nå, en helg pluss 4 onsdager.

Men så sitter jeg med dillemaet... Hvem av hundene skal jeg ha med?

Donny? som ikke er noe glad i lydighet?

eller Doffen? Som er redd andre hunder men som er veldi lære villig under trening?

Grunnen til at jeg meldte meg på er at JEG må oppdatere mine unskaper, så sitter jeg med dillemaet da:s huff

Hvis du må velge en av de, hadde jeg valgt Doffen.

Han er lærevillig, og du vil mest sannsynlig få mest ut av kurset med han. Dessuten får du trent på dette med at han er redd andre hunder.

Skrevet

Er det ikke også sånn på de fleste kurs at hundene er ute én og én - eller eventuelt trener på god avstand fra hverandre?

Har vært sånn på det meste jeg har deltatt på i alle fall. Det er jo mange som foretrekker at det ikke vrimler av hunder til enhver tid - om det nå skyldes redsel, utagering eller rett og slett at hunden deres ikke klarer å konsentrere seg om det den skal. Det er jo tross alt et lydighetskurs og ikke organisert miljøtrening.

Det går sikkert også bra å snakke med instruktøren om å legge det til rette slik at Doffen slipper å ha mange hunder tett innpå når dere skal prøve øvelsene?

Skrevet

Har meldt meg på kurs nå, en helg pluss 4 onsdager.

Men så sitter jeg med dillemaet... Hvem av hundene skal jeg ha med?

Donny? som ikke er noe glad i lydighet?

eller Doffen? Som er redd andre hunder men som er veldi lære villig under trening?

Grunnen til at jeg meldte meg på er at JEG må oppdatere mine unskaper, så sitter jeg med dillemaet da:s huff

Jeg er til stadighet borte i dette på mine kurs. Og det viktligste syns jeg er at du lærer. Men også hundene skal lære så du bør kanskje bytte på? Om du tar med Doffen, bør du ta det pent slik at dere sørger for mestring. I dag er det i begynnelsen mest vanlig å ha ute en eller to hunder om gangen så da skjer det jo en gradvis tilnærming. Om det er slik at 10 hunder første kvelden er ute og "ståker", bør du ikke ta med Doffen dit før det hele har roet seg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...