Gå til innhold
Hundesonen.no

Frøkna blir voksen...


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

Da er første blødning registrert, og frøkna er i ferd med å bli voksen :lol:

Hun sover og sover og spiser lite, men ellers er alt som normalt. Greit nok at hun fikk den nå selv om hun er litt ung, for da er hun ferdig til Trondheim Hundefestival forhåpentligvis.

Hvilke endringer ble det på deres hunder når løpetiden meldte seg?

Skrevet

Hunden ble mer vilter av seg, som om hun ikke var det fra før, da vi var på turer o.l.

Men var ikke så stort problem å få kontakt med henne. Mamma og pappa var bortreist under hele den første løpetida. Så jeg og Taika bodde til bestemor og beste far. Og bestefar var ikke videre begeistret for at løpetiden skulle komme akkurat da :)

Taika venter sin andre løpetid snart. Og håper den kommer og går før hundefestivalen i Trondheim :D

Skrevet

Hvilke endringer ble det på deres hunder når løpetiden meldte seg?

Min ble (og blir) veldig rolig og utrolig føyelig under løpetida. Ganske mye mindre futt, og er ikke like lysten på lange turer og energiske aktiviteter - men likevel lett å trene fordi hun blir så oppmerksom. Andre har vel helt motsatt erfaring...

Ellers kan hun bli småsur mot andre tisper før og under løpetida.

Molly har hatt 3 stk nå, og hun har blitt merkbart mer rolig og voksen etter hver gang. Virker nesten som løpetida er tydelige trinn på stigen mot modenhet :)

Skrevet

Vi merket ikke noe, bortsett fra blødning da. Hun var 6 måneder da hun fikk sin første løpetid og forsto nok lite av hva som skjedde.

Nå venter vi på neste løpetid siden hun har fylt ett år, men håper hun ikke blir av de som løper hyppigst!

Skrevet

Chica var 1 år da hun fikk sin første løpetid, og ble veldig var på at vi ikke fikk ta henne i nærheten av rumpa og nedre delen av magen.. hehe.. I tillegg var hun veldig slapp, gadd ikke å bli med på store aktiviteter og sov mye! Men det gikk ellers helt fint, og det var ingen problemer når vi gikk tur og trente..

Grattis med hennes første løpetid da :):)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...