Gå til innhold
Hundesonen.no

tenk deg om før du kjøper skinn!


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

ja, her kommer enda en tråd om dyremisshandling! jeg må innrømme at jeg ikke har sett hele filmen, stoppa der de skulle flå dyret levende! http://www.peta2.com/takecharge/swf/fur_farm.swf

jeg er mot pels kåper! kjøper jeg skinn, kjøper jeg falskt skinn!!

off! jeg tror ikke folk vet hva dyra har gjennom gått for at de skal kjøpe skinn.

det burde ikke vert lovlig!

Skrevet

Jeg vet av erfaring at jeg angrer hvis jeg ser filmen, derfor lar jeg være.

Men jeg kan trygt si at jeg er i mot skinn, og pels, spesielt hvis dyret ble misshandlet før det døde.

Skrevet

Jeg har ikke sett videoen. Tror jeg hadde angret om jeg hadde gjort det.

Skinn og pels holder jeg meg unna!

Skrevet

Vil ikke se den, fikk mareritt av den valpen som ble trampet i hjel av stilettheler :lol: Men uansett, så tror jeg egentlig at jeg har sett den der for mange måneder siden..

Skrevet

alucinor: faktisk så har jeg minimalt med skinn! jeg har et band til hunden i skinn, men det fikk jeg sammen med hunden. jeg skjøper ikke ekte skinn, da må det være spesielt!

Skrevet

Jeg har aboslutt ingenting imot sau/reinsdyr/ku.

Har både sau og reinsdyr, så har jeg tenkt å kjøpe meg ku.

Men mink/rev/hund/katt har jeg langt oppi vrangstrupen! Det skal aldri i hus her! :)

Har halsbånd/lenke/belter i skinn... Gjør meg ingenting. Så lenge det ikke er de nevnte ovenfor

Skrevet

såg ca. 2 sekund av filmen, og det bere for å sjekke om det var samme filmen som eg såg litt av en anna gang, da linken var lagt ut på et anna forum.

klarte ikkje å sjå alt av filmen den gangen(og har heller ikkje noke ønske av å sitte og sjå på en film der folk mishandler dyr...), og ei som såg den sa at det kunne eg vere glad for, for det var verst på slutten.

skjønner ikkje at folk orker å gjere sånnt mot dyr :)

stakkars små :)

kjøper aldri skinn, eller pels. bere sånnt som er falskt... :)

Skrevet

Jeg er generelt imot pels og skinn, men jeg har en skinndress som jeg bruker når jeg kjører MC!

Dobbeltmoral?

Det får så være..

Den kan redde kroppen min dersom jeg kommer utfor en ulykke, så så egoistisk tillater jeg meg faktisk å være!

Men jeg kjøpte den ikke, jeg fikk den.. hvis det gjør det bedre...

Sko? Belter? Halsbånd?

Ja, jeg er nok en synder der også!

Jeg har ett par skinn-støvletter, ett halsbånd og to belter i skinn!

Men klær som jakker, bukser etc? Nei, går jeg med slikt føler jeg meg bare stygg og kvalm..

Men det er rart, når det kommer til skinndressen på Kawasakien så har jeg ikke dårlig samvittighet!

Det har kanskje med nødvendighet å gjøre?

Kan det redde livet ditt så er det annerledes!

Bruker man det av forfengelige grunner blir det galt..

Tror de fleste har dobbeltmoral på dette feltet, når det kommer til stykket...

Hvis du må velge, bruke et skinnplagg, eller bli alvorlig skadet/dø, hva ville du valgt?

Skrevet

Skal love dere at alle har MINST ett par med skinn sko.

Syntetiske sko er helt j*** å gå med for det puster ikke så man går og er konstant klam på beina. Alle sko lages av skinn..Joggesko,sandaler,støvletter,klogger/tresko,helsesko, ja you name it!

Skrevet

egentlig så tenkte jeg på pels som chinchila pels, mink, ilder, rev osv..

synest ikke det er galt at ei ku blir skutt og vi spiser kjøttet og bruker skinnet.

så klart hadde jeg valgt å bruke skinn i stedet for å dø!

jeg har selv kjent en som hadde ildere i bitte små bur og gjorde ikke annet enn å gi dem mat. tenk på hvor mye en ilder trenger! han tenkte jo ikke på noe annet enn pelsen! slik er verden og pels driften! de får nok snu seg, men ikke så mye mer enn det...

Skrevet

Så litt av den filem, men greide ikke å se mye. .

Tårene begynte å renne nor de filmet i øynene tild et stakkers lille dyret!

De reiv jo av pelsen Mens den levde :) !

HVORFOR IKKE BARE AVLIVE DE?!

Skrevet

Enig med at ku-skinn o.l er mye bedre enn annet skinn. Jeg går ALDRI med ekte pels, uansett hvilke dyr det er...blir helt kvalm av å tenke på at det har vært et levende dyr.

Pels hater jeg, mens skinn vet jeg at det skal GRÅDIG mye til for å ALDRI kjøpe noe som ikke er ekte skinn...

Skrevet

Jeg har nok flere ting som er lagd av skinn. skinn sko blant annet er veldig godt og gå med, jeg har jobbet i sko butikk i Oslo, da man løper rundt i butikken i hele dagen, så er det godt og ha på sikkelig sko tøy, får syntet orker jeg ikke gå med på bena lengere.. Jeg har også noe hundeutstyr som er av skinn. Mulig jeg er egoist, Men desverre så slutter ikke dyrene og dø av at noen mennesker ikke ønsker og kjøpe skinn, og jeg syntes egentlig ikke at man støtter opp de som gjør dette om man kjøper skinn heler, sjansen får at man har skinn fra hund, katt ol er faktisk ganske liten. Disse folkene her på filmen kunne jeg ønske jeg kunne knekt nakken på! Blir veldig provosert når man ser sånt. De skulle fått døds dom får grov misshandling av dyr. Noen land er jo faktisk dette vanelig, og det er forferdelig, men man kan ikke gå og tenke sånn hele tiden heler.

Jeg kommer ikke til og slutte og kjøpe skinn egoistisk som jeg er. Forde jeg kommer til og kjøpe sko av skinn, og skinn seler til hundene.

Jeg er veldig motstander mot pels da, det skjønner jeg overhode ikke hva som er nødvending med.

Dette er mere damere som er rike eller som later som de er rike og liksom skal sette ett stempel på det med og gå med en pels kåpe til 50.000 + Damer tar opp lån får og få seg en pels kåpe det er virkelig kvalmt, forde at folk skal liksom tro at de har så mye penger! Det syntes jeg er kvalmt!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...