Gå til innhold
Hundesonen.no

Feriebilder


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Regner med det går greit å lage ny tråd når det ikke handler om en av hundene? (søkte på noen andre hunder og de hadde mange bildetråder så jeg regner med det :wub: )

Her kommer bilder fra ferien vår og litt fler, vi har vært i Spangereid og Kristiansand, jeg og Nena var også i Skien men der har jeg glemt og ta bilder :roll: (bildene er ikke sortert etter tid, hihi )

Oscar, Baccus og Nena:

alle.jpg

Baccus er en skikkelig kosegutt som en wheaten skal være :wub:

baccuskosegutt.jpg

Brødrene

baccusogoscar.jpg

Oscar og Nena løper i vannet i lenefjorden

beine.jpg

Meg og hundene i lenefjorden

ilindesnes.jpg

Nena og Flat'en Lotta leker i lyngen på hytta:

lottanena.jpg

Meg og Nena poserer 8)

megognena.jpg

Nena poserer så fint så

nena.jpg

Jeg har fått meg apporterende vannhund, kult 8)

nenamedpinne.jpg

Oscar kommer opp av vannet, han liker faktisk ikke vann :shock:

oscarhopper.jpg

*dele opp*

Skrevet

Oscar syns lillebror er skikkelig stas :wub:

oscariekstasehilselillebror.jpg

Baccus og Oscar

oscarogbaccus.jpg

Oscar satser

oscarognena.jpg

våte Oscar poserer

oscarpastein.jpg

Etter man har badet må man riste seg

oscarristerseg.jpg

Så står man litt å bånd og furter mens man ser på damene leker

oscarserpaajentene.jpg

*Dele opp en gang til*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...