Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt dyr i hus


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Etter mye venting så har pusen nå kommet hjem til oss.

Har hentet han på vei hjem fra ferie.

Bilder av gutten, er han ikke søt da? :icon_redface:

Fritz1.jpg

Fritz.jpg

Skrevet

Veldig søt liten pus. Helt lik hunkatten vi måtte omplassere med fire nyfødte kattunger, fordi minstebarnet ble så allergisk at hun ikke ble skrevet ut av sykehuset før katten var borte :icon_redface: !

Den så også passe stor ut til å reise fra mamman sine :P !

Skrevet

Å så søøt! Får meg til å tenke på Odin, en villkattunge på 4-5 uker. Har besøkt han og koset med han hver dag mens jeg var på Værøy, utrolig hvor tam han er i forhold til søskene som løper med en gang de ser oss. Har såå lyst på han! hærligere katt skal du lete lenge etter ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...