Gå til innhold
Hundesonen.no

til en av dere som bruker eukanuba..


Prins

Recommended Posts

Skrevet

jeg bare lurer på hvor mye en hund på 20 kg skal ha til dagen av eukanuba? (2 1/2 år) vet du også hvor mye en 15 kg sekk koster?

Skrevet

Det står foringsveiledning bak på sekkene, der finner du foringsmengde pr dag - ta hensyn til individet også,og se det ann. Mine hunder har alltid spist mindre enn det som står på pakken.

En 15 kg sekk med vanlig vedlikeholdsfor koster 513.-

Skrevet

Vi ligger på ca 260-280 gram dagen - på en hund på 25 kilo. Holder vekta noenlunde stabil på henne med denne mengden.

Du må selvsagt se det an selv - i forhold til aktivitetsnivå og andre variabler.

Skrevet

Aron var ca 25 kilo, husker ikke helt hvor mye vi ga han, men det var mer en det som stod på pakken for han vart så utrolig tynn. Vi kjøpte ikke Eukanuba, men Iams, det er som produserer Eukanuba. Vi betalte ca 400,- pr sekk

  • 2 weeks later...
Skrevet

men dere som bruker eukanuba! er dere fornøyde med foret``??

Vi er nødt til å skifte for til golden retriveren vår!! brukt olivers, men nå ser det ut som om han ikke tåler det lenge...vurderer både hills og eukanuba...men hva er best`???

Skrevet

men dere som bruker eukanuba! er dere fornøyde med foret``??

Vi er nødt til å skifte for til golden retriveren vår! brukt olivers, men nå ser det ut som om han ikke tåler det lenge...vurderer både hills og eukanuba...men hva er best`???

Hvorfor tåler han ikke det fòret han får nå? Kaster han det opp? Begynner å klø? Mister pels? Eller hva.

Jeg personlig var ikke fornøyd med eukanuba. Jeg bruker nå Royal Canin og Vom. Hvis hunden din har ømfintlig mage eller tegn på muligens fòrallergi (noe mange retrievere får mer og mer av) så ville jeg skiftet til å gi Vom og muligens tørrfòr av typen som er for sarte mager. For hver gang du nå bytter fòr til hunden din så kan magen bli mer og mer ømfintlig.

Skrevet

Har selv fort på Eukanuba,og var superfornøyd! ikke en eneste ting å utsette på dette foret. Har prøvd Hills og, supert for, kjempegodt, men jeg måtte ha med meg 3, 4 bæsjeposer på hver eneste tur...for det kom myyye ut igjen gitt!Det er også mange flere enn meg som har erfart. :D

Så skulle jeg valgt, hadde det blitt Eukanuba. Uten tvil.

Skrevet

Hvorfor tåler han ikke det fòret han får nå? Kaster han det opp? Begynner å klø? Mister pels? Eller hva.

Jeg personlig var ikke fornøyd med eukanuba. Jeg bruker nå Royal Canin og Vom. Hvis hunden din har ømfintlig mage eller tegn på muligens fòrallergi (noe mange retrievere får mer og mer av) så ville jeg skiftet til å gi Vom og muligens tørrfòr av typen som er for sarte mager. For hver gang du nå bytter fòr til hunden din så kan magen bli mer og mer ømfintlig.

nei, magen hanse er det ingenting i veien med, det er att han har mistet pelsen og den har blitt veldig matt! ellers så er han jo så utrolig mat lei om dagen, vil knapt ha mat heller!! så vet ikke helt jeg!!

Skrevet

nei, magen hanse er det ingenting i veien med, det er att han har mistet pelsen og den har blitt veldig matt! ellers så er han jo så utrolig mat lei om dagen, vil knapt ha mat heller! så vet ikke helt jeg!

Da ville jeg begynt å fòre med Vom, eventuelt blande 50/50 med tørrfòr og vom. Det er det hundene er skapt for å spise, pelsen får ikke blitt bedre og det går ned på høykant :D

Skrevet

Jeg er super fornøyd med eukanuba.

vi har gått sammen noen folk og kjøper oppdretter avtale 20kg sekker til samme prisen som på 15 kilos sekker.

Eukanuba er det foret jeg virkeli er fornøyd med, donny hadde problem med masse avføring, dårli og lite pels, tynn osv. etter vi begynte på eukanuba(som er ca 3 mndr siden) så gikk han opp 5 kilo på ca 1 mnd og har holdt seg til 20kg nå og ikke 15 som han har vert før. pelsen er nydelig og tykk, avføring 1-2 ganger om dagen, alt er bare velstand :D

Skrevet

Da ville jeg begynt å fòre med Vom, eventuelt blande 50/50 med tørrfòr og vom. Det er det hundene er skapt for å spise, pelsen får ikke blitt bedre og det går ned på høykant :)

oki, thanx! har vurdert å begynne med vom ja! :P men vet dere om de leverer eller om det må hentets??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...