Gå til innhold
Hundesonen.no

Svart link?


Kjerstii

Recommended Posts

Skrevet

Hvilken HTML-kode skriver jeg inn for å få svarte linker, og ikke slike standar blåe?

Jeg skriver det sånn:

<FONT style="FONT-WEIGHT: normal; FONT-SIZE: 20pt; COLOR: #000000; LINE-HEIGHT: 20pt; FONT-FAMILY: Georgia; LETTER-SPACING: 0px">Linker</FONT>

<p><A

href='http://www.hundesonen.no'>Hundesonen</A></FONT></TD> - denne siden er jeg mye innpå...

....men da blir linkene standar blå. Hvordan får jeg dem svarte??

Guest Christine
Skrevet

Sånn som jeg skjønenr det, er de blå til deg, fordi du har trykt på den linken mye...

Så tror at folk som ikke har vært på Hundesonen før, ser linkene dine svarte...

Skrevet

Sånn som jeg skjønenr det, er de blå til deg, fordi du har trykt på den linken mye...

Så tror at folk som ikke har vært på Hundesonen før, ser linkene dine svarte...

Neimen, hvis jeg har trykket på linkene blir de lilla... ;)

Skrevet

hei,

prøv dette innimellom <head> og </head>

<style type="text/css">

a:link {color: black;}

a:visited {color: black;}

a:hover {color: red;}

a:active {color: red;}

</style>

Skrevet

hei,

prøv dette innimellom <head> og </head>

<style type="text/css">

a:link {color: black;}

a:visited {color: black;}

a:hover {color: red;}

a:active {color: red;}

</style>

Okey, men hva skal jeg skrive i dette feltet?

<style type="text/css">

Er helt nybegynner altså :)

Skrevet

Oy, her var det mye vanskelige forslag... å endre tekstfargen på en link er ekstremt enkelt ved å gjøre det rett i linktaggen ( <a href=''> ). Du legger rett og slett til:

style="color: #000000"

... da vil koden din f.eks se slik ut:

<a href="nyside.htm" style="color: #000000">Dette er en link</a>

Gjør det ikke vanskelig når det er enkelt :D

Skrevet

Oy, her var det mye vanskelige forslag... å endre tekstfargen på en link er ekstremt enkelt ved å gjøre det rett i linktaggen ( <a href=''> ). Du legger rett og slett til:

style="color: #000000"

... da vil koden din f.eks se slik ut:

<a href="nyside.htm" style="color: #000000">Dette er en link</a>

Gjør det ikke vanskelig når det er enkelt :D

Olavs forslag er faktisk enklere, og det er også en "riktigere" måte å gjøre det på. Da får du satt stilen på alle linkene på hele siden i én håndvending. Du får også lagt til stil for besøkt link og hovret link (fargen på linken endrer seg når man holder musa over). Hvis du senere bestemmer deg for at du vil endre fargen på linkene, trenger du bare å gjøre det én gang i styletaggen i stedet for å endre en og en link på hele siden.

Okey, men hva skal jeg skrive i dette feltet?

<style type="text/css">

Du tar med hele teksten som Olav skrev. Du kan jo rett og slett kopiere det, og lime det inn rett under linja med <title>Et-eller-annet</title> i øverste del av html-dokumentet. Der Olav har skrevet "black" og "red" kan du sette inn de fargenavnene eller fargekodene du vil ha.

Skrevet

Olavs forslag er faktisk enklere, og det er også en "riktigere" måte å gjøre det på. Da får du satt stilen på alle linkene på hele siden i én håndvending...

hehe... jada, så absolutt. Etter 11 år med webutvikling har jeg fått med meg det (ja, måtte bare få det frem ;)). Forklaringen var ment som hvordan man endrer èn enkelt link, derav "enklere" i mine øyne... smaken er som baken :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...