Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdatering på Småen


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Nå er hun en uke over halveis i drektigheten(hvis hun har tatt da :wink: ) og hun har nå ikke lengre en opptrukken buk(noe denne rasen skal ha) og hun har (etter vår badevekt da) lag på seg ca 2 kg, hun veide 7,5kg når vi kom hjem etter parrinen og nå veier hun nesten 9,5-10kg 8) .

Så vi håper jo på at hun har tatt seg da og at det ikke er noe falsk drektighet på gang her.

Hun har jo ikke fått noe mere å spise nå enn hva hun fikk før hun ble parret så det er ikke mengden på foret som gjør at hun har lagt på seg det er jeg sikker på. :wink:

Skal ringe vetten i morgen og høre når jeg kan rønke henne for å se om hun har valper, og ikke minst høre hva det koster å rønke(kan ikke si at jeg er rik for tiden). :wink:

Skrevet
Nå er hun en uke over halveis i drektigheten(hvis hun har tatt da :wink: ) og hun har nå ikke lengre en opptrukken buk(noe denne rasen skal ha) og hun har (etter vår badevekt da) lag på seg ca 2 kg, hun veide 7,5kg når vi kom hjem etter parrinen og nå veier hun nesten 9,5-10kg 8) .

Så vi håper jo på at hun har tatt seg da og at det ikke er noe falsk drektighet på gang her.

Hun har jo ikke fått noe mere å spise nå enn hva hun fikk før hun ble parret så det er ikke mengden på foret som gjør at hun har lagt på seg det er jeg sikker på. :wink:

Skal ringe vetten i morgen og høre når jeg kan rønke henne for å se om hun har valper, og ikke minst høre hva det koster å rønke(kan ikke si at jeg er rik for tiden). :wink:

Mener du røntge?

Så spennende :D

Du bare må si ifra når isbjørungene er på vei =D> :x

Skrevet

Uh ha, hvor er det spændende! Krydser fingre for at hun er drægtig! Hvor mange hvalpe plejer de at få de japanske spidser? Og skal I egentlig beholde én selv? :D:x:P:P

Skrevet

Japanerene kan få alt i fra 1 valp til 7(det er det meste jeg har hørt),men 3-5 valper er normalen.

har snakket med vetten i dag for å være sikker på å kunne telle valpene så kan vi ikke rønke henne før det er 10 dager igjen av drektigheten(for da er skjellettene utviklet hos valpene så da går det an å telle dem), men vi kunne ta en blodprøve nåfor å se om hun er drektig og den kostet mere enn å rønke henne :-o :-o tror jeg venter til like før jeg også rønker vi henne for da går jo det an å se hvor mangen valper det er :wink: hvis det er noen valper der da :wink:

forventet fødsel er ca 8 Juli.

Vi skal ikke beholde noen av valpene(skal jo kjøpe oss en ny hannhund med tid og stunder. bare venter på den rette kombinasjonen :wink: ), men vurdere å sette en tispe på for.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...