Gå til innhold
Hundesonen.no

Alene hjemme.. lyset av??


Kine Helen

Recommended Posts

når vi er ute og speedy ikke kan være med så er han i gangen, på yndlingsplassen sin.. vi lukker igjen døren til stuen, slik at han har litt mindre og passe på.. i gangen er det heller ikke stikk kontakter slik at han kan ikke få strøm i seg.. og det syntes jo jeg er veldig beroligende!

men det jeg lurer på er om eg skal la lyset stå på eller om det skal være av.. det er ikke vinduer i gangen så det blir der helt mørkt!!!???

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm det er faktisk et ganske godt spm,men er det dagen er det vel greit å ha det på ? Hunder ser vel ikke super bra i mørket akkurat tror jeg :?

Hvis han skal spise osv er det vel kanskje greit med litt lys ?! Men jeg har ikke noen anelse, jeg bare tror tihi !!!

Hilsen Michi & Askepott Flash

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunder har faktisk mye bedre mørkesyn enn mennesker.. :wink: Har merka det mange ganger når jeg er på tur med Tinka og det er mørkt ute. Hun har på seg lys da, men ellers så ser jeg ingenting av henne (hun er jo svart). Jeg kan også ha på meg helt mørke klær og ikkeno lys, men hun har aldri løpt på meg, selv om jeg beveger meg. Kan ikke si at jeg ikke hadde løpt på henne hvis jeg hadde "farta" rundt som henne..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker også å ha på radioen, å litt lys...vet ikke om hundene synes det er bedre.

De er jo to sammen også da så det blir ikke ensomt, eller 3 med katten.

Ozzy er jo svart så jeg bruker å ha på han halsbånd som blinker når vi er på tur nå som det er så mørkt.

Da ser jeg hann i skogen å han blir sett når vi går langs vegen .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja okei, ja jeg visste ikke om de har det bedre med eller uten jeg :mrgreen: Vet bare at jeg er gla i lys hihi !!!

Sorte hunder er så fine, men litt synd på dem i sola ! Pappa vil så gjerne ha en sort elghund, men skal vente til han blir pensjonist hehe..

Sånn halsbånd med lys er jo kjempe lurt da !

Hilsen Michelle & Askepott !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

når hundene våres er alene hjemme så slukker vi alt for de ligger jo bare å sover alikavell så da trenger de ikke noe lys, og de klere fint å se i mørket også så det er ikkke noe problem det.

men vi har gjerne på radioen i stuen slik at de hører litt på den mens vi er vekke. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du er redd for stikk kontakter så stikk sånne plast greier inne i dem. De gjør så man ikke kan få støt.

De koster ikke mange kronene for en pakke tenker jeg. Spør på den lokale el butikken!

Forresten så skal det litt til for at en stikk kontakt skal gi støt, må nesten putte tunga i og enda skal det litt til :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du er redd for stikk kontakter så stikk sånne plast greier inne i dem. De gjør så man ikke kan få støt.  

De koster ikke mange kronene for en pakke tenker jeg. Spør på den lokale el butikken!

Forresten så skal det litt til for at en stikk kontakt skal gi støt, må nesten putte tunga i og enda skal det litt til :wink:

er bare redd for at han skal tygge på strøm førende ledninger og slikt.. derfor er han i gangen!:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

God ide med sennep eller tabasco på ledningene. Har prøvd med chilli ketchup, funket midre bra... tømte en del på et lokk for å ta det med i gangen å smøre ledningene. Da jeg hadde lokalisert ledningene hadde "villdyret" spist opp chilli ketchupen som jeg hadde med. :? Får prøve de nye forslagene :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
    • Det regner stadig, men oppunder taket energi inne, det tillater ikke Ede's forplan å holde orientert mot noe konstruktivt hele dagen, så tur må vi gå, tenkte Maskot. På med regndekken og potesokker for å holde ham så komfortabel som mulig. Etter 10 minutter forkastet vi planer om å gå i 30, og tok bussen resten av veien til posten istedenfor, for å hente flere par sturdy Fjällräven bukser til å berge muttern gjennom Ede's pågående wannabe a mondio star fase.  Det bebreidende blikket forteller alt.  ..og våtere skulle han bli, for det var et stykke å gå mellom bussen og posten også, og det begynte bøtte ned. Ede tråkket i en dyp dam og fikk vann i tre av sokkene, hvilket han ble så kald av at han skalv da bussen tilbake endelig kom etter 15 min venting på holdeplasen. Helt ok å gå tom for Nom Moms minuttet før bussen kom, for no reward var nødvendig for å bekrefte Edes kjærlighet til den deilig tørre og varme bussen. Ede var allerede så glad i å reise med buss at han trekker mot bussholdeplasser og ser forventingsfullt på bussene når de kommer, og er skuffet når de passerer. I dag skled 'liker buss' over i 'elsker buss'.  ..og mutteren elsker sine nye, solide bukser som tåler wannabe ringsportstjerne valp. 
    • Takk for svar! Ja så klart miniatyrrase! 🙈😂 Mor fikk løpetid når hun var 8 mnd og var eneste tispe i kullet, halvsøsken som jeg vet om har hatt vanlig løpetid. Har vært på årskontroll, alt var normalt da ☺️
    • 6 kg er en miniatyrrase. Manglende løpetid kan skyldes alt fra genetikk, stress, sykdom eller andre ting. Hvordan var moren? Evt. søsken? Hvis det var melketann hun mistet så kan hun jo bare være sent utviklet, men du kan jo ta en tur til dyrlegen å få sjekket det ut og snakke med dem, det er jo uansett tid for årskontroll og helsesjekker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...