Gå til innhold
Hundesonen.no

ÆsjÆsj


dorab01

Recommended Posts

Skrevet

I dag hadde mannen min skitet blei på datteren vår i dag. HUn var full av bæsj og han gikk for å dusje henne. Ti minutter senere skulle jeg gå og kaste den møkette bleie. Og da ser jeg at det ikke var noe bæsj der! Yngste tispa hadde spist oppp hele og det var mye! Og stakkars hun som bare veier 1.5 kilo...

Uff det var rett i dusjen selvfølgelig var alt smørt inn i barten hennes og jeg pusset tennene hennes som bare det i mange minutter! Jeg vil ikke nevne hvordan hun og munnen hennes lukta/lukter :P

Er det noen som vet hvorfor hun spiste den? Hun har absolutt aldri gjort dette før!

Skrevet

kan bare være at hun mangler ett eller annet i kroppen sin, er ikke unormalt at hunder spiser avføring, spesielt hestekuler er kjempe fantastisk.. spurte vet om det var normalt en gang, og hu sa at avføring er av en eller annen grunn delikatesse for hunden, men de tar ingen skade av det

Skrevet

Hun spiser det fordi hun liker det. Det er ikke unormalt at hunder spiser avføring - hverken sin egen eller andres, og menneskeavføring betraktes som snadder pga. alle de avfallsprodukter som finnes i vår avføring kontra deres egen.

Mange hevder at hunder mangler noe fordi de spiser dritt, men som regel er løsningen enklere enn som så: De liker det.

Bare å sørge for at hun ikke får tak i det mer.

Skrevet

Tisper eter ofte alle avføring etter valpene. er visst et instinkt fra ulven eller noe, om å utslette alle spor på at de forsvarsløse valpene har vært der. Men hunder er jo kjent for å like dritt da. hestepærer er jo den syvende himmel, de ruller seg i gjødsling osv osv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...