Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagpark


NCMI

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lest/sett på tv om dagparker for hund (som barnehage)

Eksisterer de? Jeg vet at det ligger en kennel på Alnabru som tar imot dag-hunder, men du må betale hver dag. Kunne godt tenke meg et alternativ hvor jeg kunne levere Pia og betale en mnd's avgift, evnt ukesavgift. Hvor hun hadde "sin" plass osv, slik de har i barnehager... Må jo være et godt alternativ til å være alene hjemme på dagtid.

Noen som har tenkt det samme?

Skrevet

Men det er jo lurt at hunden kan være alene hjemme, i tilfelle den en eller annen gang må det..

Kanskje litt dumt å avvenne den å være alene hjemme?

Å ha hunden i en sånn dagpark er sikkert bra for hunden, men jeg tror ikke det blir det hver dag :huh:

..har forresten aldri hørt om det før :unsure:

Skrevet

Tenkte ikke hver dag, men som et alternativ til hjemme. Dager man jobber overtid el.lign.

Det er veldig utbredt "over there", men ikke så mye her hjemme, tydeligvis...

Skrevet

Tenkte ikke hver dag, men som et alternativ til hjemme. Dager man jobber overtid el.lign.

Det er veldig utbredt "over there", men ikke så mye her hjemme, tydeligvis...

Da er det nok et godt alternativ for hunden ja ;)

..Håper du finner et passende sted da :huh:

Skrevet

En bekjent benyttet Landstrykern :Tlf: 64936540 (holder til i drøbak.)

Det finnes flere slike tilbud for hundeierne.

Skrevet

Hadde håpet å finne noe veldig sentralt i Oslo, helst Majorstua/Frogner-området.

får holde øyne og øre åpne.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...