Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som trener rundt folkemengder..


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

I går var jeg i byen for å trene med Kali for første gang. Vi har vært der mange ganger og sosialisert, men aldri trent. Jeg trente slik at jeg ikke sto mitt i alt, men gjemte meg litt vekk der det ikke var noe særlig med folk. Omtrent hele tiden mens jeg trente var det forskjellige som sto å så på, og de nikket litt imponert før de gikk videre. :) For å si det sånn så var ikke Kali motivert i det hele tatt fordi det er en evighet siden vi har trent. Hun hang langt bak i fri v/fot osv.. Synes det var litt morsomt, for hvis de hadde sett ett lydighetsstevne noen gang, så hadde de nok ikke brydd seg i det hele tatt ;)

Det var tom en jente i 20 årene som kom å spurte hvor vi trente og sa at vi var flinke og sånn for hun var også intressert i å begynne å trene..tror jeg har varvet en ny til siddis hundeskole ;)

Får dere andre som trener i byen og andre steder rundt folk også slik oppmerksomhet? Fortell..

Skrevet

hehe.. ja når vi trener i byen så titter folk og de står rundt osv.. Syns det egentlig er ganske bra, siden da vender nana seg til det :)

Når jeg og Cathrine med Mira (Gojjo) trente i byen en gang, etter vi var ferdig fulgte det en mann etter oss å spurte om vi trente i noen hundeklubb og at han skulle få seg en labrador nå og ville ha like flinke og lydige hunder som oss ;) hehe

Skrevet

Ja, vi pleier å få masse oppmerksomhet :) Folk stopper og titter, sier vi er flinke osv. Spør om rase og hilser gjerne litt på Luna. Jeg synes det er kjempe koslig ;) Var en gammel mann engang som stoppet oss når vi gikk i byen å la ut om en hund han hadde hatt før og drev å snakket til Luna "hei Luna, jeg tror du liker meg litt jeg, så pen" hehe, litt komisk egentlig. Men han var vist veldig glad i hunder da ;)

Skrevet

Ja, jeg får oppmerksomhet av det... Det er fin trening for hunden og meg da... Hater at folk ser på meg når jeg trener :wub:

Var en gang jeg tok med lille labbisen min på skolen da, fikk bare litt oppmerksomhet av det. :P

Han skulle være med på skolebilde :) Fikk mange kommentarer fra alle (som jeg aldri har pratet med før) om hvor fin hund jeg hadde, og hvor lydig han var når jeg sa sitt ;) De skulle bare sett han nå, dette var jo når han var litt over 7mnd. Så han kan jo mye mer nå- forhåpentligvis :rolleyes:

Skrevet

He he.. jeg synes det bare er koselig når folk kommer bort å prater :wub: Jeg har også hatt maange diskusjoner med eldre menn som er såkalt hundeveteraner om treningsmetoder også fordi om jeg ikke kjenner dem :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...