Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi falt pladask for en nydelig Golden retriever tispe som hadde blitt kjøpt av en "finere" familie som ikke hadde peiling på hva det vil si å ha hund, de hadde heller ikke behandlet henne særlig pent- og leverte henne tilbake til oppdretter da hun var 8mnd.

Tanja var en helt fantastisk hund,med et helt utrolig lynne!Hun var bare helskjønn. Hun var rolig,men leken når hun ville det.

Vi fikk nesten 13 år sammen med henne...men det var tydelig på slutten at hun var sliten..hun klarte ikke lenger å gå. Vi tok henne til dyrlegen hvor det viste seg at hun hadde betennelse i livmoren. Vi valgte å operere henne for å se om hun villle bli frisk igjen. Og hun var ganske bra i ca 1 mnd...men så ble hun dårlig igjen. Dyrlegen mente hun trolig hadde hatt slag,så det beste for henne var å gjøre slutt på lidelsene=(

Jeg savner deg så utrolig mye Tanja! ingen hund kommer noen gang til å kunne erstatte deg. Du har vært min beste venn, og altid vært snill som dagen er lang.

Jeg var bortreist da du ble avlivet,noe som har gjort det hele ekstra tungt...jeg ville så gjerne ha vært der sammen med deg når du sovnet inn...håper du kan tilgi meg.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...