Gå til innhold
Hundesonen.no

Tolleren Janco sin hjemmeside


>Lene<

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Har laget en hjemmeside om min kommende toller som skal hentes hjem 23. juni.

Ønsker tilbakemeldinger. Noe som kunne vært annerledes, informasjon du savner etc?

Skrevet

Fin side :P

Nudelig liten krabat!

Noe pirk:

* Banneren på toppen flyttet seg på en måte bortover og så tilbake igjen når man trykket på en ny side..

* Siden kunne kanskje vert midtstillt?

Flotte bilder i galeriet, drømmer meg rent bort!

Skrevet
Noe pirk:

* Banneren på toppen flyttet seg på en måte bortover og så tilbake igjen når man trykket på en ny side..

* Siden kunne kanskje vert midtstillt?

Det med banneren har jeg ikke lagt merke til, kan ikke se at den flytter på seg på min pc :P

Når det gjelder midtstilling av siden, så er det litt vanskelig. Er en ferdig template som jeg ikke får gjort så mye med. Gav opp etter uendelige forsøk :P

Men takk for tilbakemeldingene :P

Skrevet

Pent og ryddig med fine farger. Jeg ser ikke at banneret flytter på seg.

Litt småting:

- Det tar litt tid å laste ned første siden med en gang. (Edit: sikkert vanskelig å gjøre noe med siden det er et ferdig template)

- Teksten til infoen på Janco sin side kunne ha vært i samme strørrelse for et ryddigere utseende (reg nr, oppdretter etc)

- Teksten om tolleren kunne kanskje vært sidejustert.

GB signert.

Skrevet

Merkelig det med at banneret beveger på seg :unsure:

Det skjer ikke når vi er inne på siden med pc'ene her hjemme. Mulig det kan være størrelsen på skjermen som gjør at det beveger seg? Men takk for tilbakemeldingene. Ikke alt som kan rettes på da det er en template :P Har valgt den letteste utvei da jeg ikke er noe særlig flink til å lagge hjemmesider selv :P

Skrevet

Flott side :P

Moren til valpen din kommer forresten fra tanten til _aussie_ her inne sitt oppdrett :P så vet du det :P

Skrevet

Flott side :)

Moren til valpen din kommer forresten fra tanten til _aussie_ her inne sitt oppdrett :P så vet du det :P

Morsomt! Det visste jeg ikke. Takk for info ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Nå har siden vært oppe i vel to måneder. Nå skal alt av informasjon og bilder så langt være ferdig. www.janco.tv

Ris og ros ønskes :wub:

Er det f.eks informasjon du savnet på siden?

Og til info så kan siden dessverre være litt treg til tider, så litt tålmodighet kreves :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...