Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt stolt!


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på senteret og handlet på cubus her, takker være min kusine for ellers hater jeg cubus, de har aldri en størrelse som passer meg. ;)

Men hun skulle inn i den forhatte butikken overbevist at vi skulle finne noe som passer.

Jeg går med klumpen i magen inn der, finner ei bukse jeg syntes var drit stilig, også var den 5 størrelser mindre enn jeg vanligvis bruker. <_<

Jaja, sier jeg, da er det vel bare og tusle ut igjen. Men neida, hun skulle ha meg til og prøve den buksa. (nedverdige meg sånn. ;) ). Vel, jeg gikk da inn i prøverommet, fikk den over hoftene(øyner et bittelite håp for vanligvis går jeg de ikke over ræva). Drar den på meg, lukker igjen og den sitter som bare det! banana banana wee!

Jeg har altså gått ned 5 størrelser på ca 6 mnd.. :P Jeg holdt på og skrike rett ut... :P

Så, da kan kanskje endelig jeg begynne og handle på den flotte butikken cubus egentlig er. :P

Måtte bare skryte litt,sliti som f med og finne bukser de siste 2-5 årene, så veeeeldig deilig og endelig finne noe som passer.! :P

Skrevet

Så kjempe fint for deg da ;) En herlig følelse det der ja, det skal være sikkert. Du merker det som oftes på klærna når du har tatt av og dette er alltid like gøy da. banana

Skrevet

Tusen takk alle sammen! ;)

Nå, er det noen som vil kjøre meg en tur på puben i den nye buksa mi eller? :P

Neida, kjempe hyggelige tilbakemeldinger! ;)

Skrevet

Gratulerer! Du har all grunn til å være stolt! :P 5 størrelser er mye!

Sukk, skulle ønske jeg hadde samme viljestyrke! ;)

Skrevet

Gratulerer! Du har all grunn til å være stolt! :P 5 størrelser er mye!

Sukk, skulle ønske jeg hadde samme viljestyrke! :P

hihi, jeg kan garantere dere alle at det har ikke noe med min viljestyrke og gjøre.. :P

Få dårlig råd, beste slanketipset jeg har.. :P

Skrevet

gratulerer! kjempe bra! har du fler slanke tips?? jeg har lakt så sykt på meg...:P

du er flink! det er VANSKELIG å ta av!

Altså, jeg skulle jo egentlig slanke meg jeg, så jeg tittet litt på Grethe Roede(?), for den kuren skal visst være kjempe fin. Men så dyrt! :P Ikke aktuelt at jeg betaler flere tusen for og gå ned noen kilo...

Så tittet jeg på noka diette, egentlig rimlig nok men ble jeg mett av 2 dl flytene sjokolade aktig "mat"? nei..

Men så har vi hatt dårlig økonimo noen mnd, og det hjalp nok. :P Man får ikke spist seg mett, det er veldig begrenset hva slags mat man kan spise(her snakker vi to brødskiver me ost til frokost VÆR dag og kanskje en pizza til middag,grandiose koster jo faktisk bare 21 kroner..). Og vann.. Funker som fanken det.. :)

Så nå tenkte jeg at jeg skulle begynne og trene litt, for og stramme opp litt, man blir jo faktisk slankere av det også.. :P

Bare ikke bestem deg for og gå ned, ta det pent, bare tenk litt på hva du spiser og hold deg aktiv så tenker jeg det går av seg selv jeg.. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...