Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt stolt!


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på senteret og handlet på cubus her, takker være min kusine for ellers hater jeg cubus, de har aldri en størrelse som passer meg. ;)

Men hun skulle inn i den forhatte butikken overbevist at vi skulle finne noe som passer.

Jeg går med klumpen i magen inn der, finner ei bukse jeg syntes var drit stilig, også var den 5 størrelser mindre enn jeg vanligvis bruker. <_<

Jaja, sier jeg, da er det vel bare og tusle ut igjen. Men neida, hun skulle ha meg til og prøve den buksa. (nedverdige meg sånn. ;) ). Vel, jeg gikk da inn i prøverommet, fikk den over hoftene(øyner et bittelite håp for vanligvis går jeg de ikke over ræva). Drar den på meg, lukker igjen og den sitter som bare det! banana banana wee!

Jeg har altså gått ned 5 størrelser på ca 6 mnd.. :P Jeg holdt på og skrike rett ut... :P

Så, da kan kanskje endelig jeg begynne og handle på den flotte butikken cubus egentlig er. :P

Måtte bare skryte litt,sliti som f med og finne bukser de siste 2-5 årene, så veeeeldig deilig og endelig finne noe som passer.! :P

Skrevet

Så kjempe fint for deg da ;) En herlig følelse det der ja, det skal være sikkert. Du merker det som oftes på klærna når du har tatt av og dette er alltid like gøy da. banana

Skrevet

Tusen takk alle sammen! ;)

Nå, er det noen som vil kjøre meg en tur på puben i den nye buksa mi eller? :P

Neida, kjempe hyggelige tilbakemeldinger! ;)

Skrevet

Gratulerer! Du har all grunn til å være stolt! :P 5 størrelser er mye!

Sukk, skulle ønske jeg hadde samme viljestyrke! ;)

Skrevet

Gratulerer! Du har all grunn til å være stolt! :P 5 størrelser er mye!

Sukk, skulle ønske jeg hadde samme viljestyrke! :P

hihi, jeg kan garantere dere alle at det har ikke noe med min viljestyrke og gjøre.. :P

Få dårlig råd, beste slanketipset jeg har.. :P

Skrevet

gratulerer! kjempe bra! har du fler slanke tips?? jeg har lakt så sykt på meg...:P

du er flink! det er VANSKELIG å ta av!

Altså, jeg skulle jo egentlig slanke meg jeg, så jeg tittet litt på Grethe Roede(?), for den kuren skal visst være kjempe fin. Men så dyrt! :P Ikke aktuelt at jeg betaler flere tusen for og gå ned noen kilo...

Så tittet jeg på noka diette, egentlig rimlig nok men ble jeg mett av 2 dl flytene sjokolade aktig "mat"? nei..

Men så har vi hatt dårlig økonimo noen mnd, og det hjalp nok. :P Man får ikke spist seg mett, det er veldig begrenset hva slags mat man kan spise(her snakker vi to brødskiver me ost til frokost VÆR dag og kanskje en pizza til middag,grandiose koster jo faktisk bare 21 kroner..). Og vann.. Funker som fanken det.. :)

Så nå tenkte jeg at jeg skulle begynne og trene litt, for og stramme opp litt, man blir jo faktisk slankere av det også.. :P

Bare ikke bestem deg for og gå ned, ta det pent, bare tenk litt på hva du spiser og hold deg aktiv så tenker jeg det går av seg selv jeg.. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...