Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka har fått halvsøsken!


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Tinkas mor har nå fått valpene sine, ni stykker - fem tisper og fire hanner. Altså en valp mindre enn det det var i Tinkas kull.

Moren er Plankebyen's Cinderella fra Hobøl i Østfold, og faren er fra Lorca's kennel - Annika sitt eget oppdrett. Det er Emma (Plankebyen's Cinderella) sitt andre og siste kull, og kennelen sitt femte kull.

Oppdateringer på hjemmesiden til Lorca's kennel vil nok skje med jvene mellomrom nå. Adressen er http://www.geocities.com/lorcas_kennel. Og kjenner dere noen som ønsker seg labradorvalp i slutten av juli er det vel bare å si ifra om disse valpene! :wink:

Skrevet
Tinkas mor har nå fått valpene sine, ni stykker - fem tisper og fire hanner. Altså en valp mindre enn det det var i Tinkas kull.

Moren er Plankebyen's Cinderella fra Hobøl i Østfold, og faren er fra Lorca's kennel - Annika sitt eget oppdrett. Det er Emma (Plankebyen's Cinderella) sitt andre og siste kull, og kennelen sitt femte kull.

Oppdateringer på hjemmesiden til Lorca's kennel vil nok skje med jevne mellomrom nå. Adressen er http://www.geocities.com/lorcas_kennel. Og kjenner dere noen som ønsker seg labradorvalp i slutten av juli er det vel bare å si ifra om disse valpene!  :wink:

Tenkte meg nok det var i Østfold siden kennelnavnet var plankebyen :wink:

Nydelige er sånne Labbiser :)

Skrevet
Aro har også fått halvsøsken :)  I hans kull var de to stk, hanner. I det nye kullet var det 12, men to døde, så nå er det 10 igjenn :)  Og bare en med feil på ridgen, den er helt uten ridge... Blir spennende når de vokser til :)  De har samme mor, og forskjellig far... Her er linken: http://www.masithela.com/html/1_week.html

Artig! Kunne ikke se den uten ridge, men nå er ikke jeg ekspert på å se etter ridger på rhodesian ridgebackvalper heller da. :wink:

Tydelig at det ligger litt andre gener i den andre hannhunden, med tanke på hvor mange valper som ble født i de to forskjellige kullene av samme mor... (det pleier å være ganske likt i alle kullene til ei tispe, som oftest et avvik på maks to eller tre valper liksom. Bakover i slekta på morssida til Tinka har det vært elleve valper i så og si alle kullene).

Skrevet

Artig! Kunne ikke se den uten ridge, men nå er ikke jeg ekspert på å se etter ridger på rhodesian ridgebackvalper heller da. :wink:

Tydelig at det ligger litt andre gener i den andre hannhunden, med tanke på hvor mange valper som ble født i de to forskjellige kullene av samme mor... (det pleier å være ganske likt i alle kullene til ei tispe, som oftest et avvik på maks to eller tre valper liksom. Bakover i slekta på morssida til Tinka har det vært elleve valper i så og si alle kullene).

Far til Aro er fra USA så hun ble inseminert + det hadde vært en del tull da de skulle gjennomføre det. Oppdretter var ikke bli da nei :D Faren til dette kullet fikk gjøre det på den gode gammeldagse måten :D

Gratulere med halvsøsknene forresten :mrgreen:

Skrevet

PS den uten ridge TROR jeg ligger ved den venstre labben til moren på det første bildet. men vanskelig å se... Jeg var å så dem live for noen dager siden, da ser man det kjempegodt :) Skulle ønske jeg kunne tatt den ene med hjem :mrgreen: Og det værste er at oppdretter lurte på om ikke jeg ville ha en til, dårlig gjort å lokke slik :) Men vi kan ikke ha to store hunder, selv om det er den store drømmen min :)

Skrevet
PS den uten ridge TROR jeg ligger ved den venstre labben til moren på det første bildet. men vanskelig å se... Jeg var å så dem live for noen dager siden, da ser man det kjempegodt :)  Skulle ønske jeg kunne tatt den ene med hjem :mrgreen:  Og det værste er at oppdretter lurte på om ikke jeg ville ha en til, dårlig gjort å lokke slik :D  Men vi kan ikke ha to store hunder, selv om det er den store drømmen min :)

Lurte litt på om det ikke var den som ligger helt nederst i bildekanten, ganske midt på egentlig, på det nest nederste bildet. Ser litt sånn ut i forhold til de andre valpene. Og den som ligger ved den venstre forlabben til moren på det øverste bildet er veldig lik på ryggen av det jeg klarer å se, så det spørs om det ikke er den da kanskje.

Hehe, du vil ikke ha to da nei? :D

Har ikke møtt noen ridgebacks selv, men virker som en herlig rase av det jeg har lest og sett bilder av. :)

Guest Vicky
Skrevet

Gratulerer med halvsøsken! Valpene er nydelige... :) labbiser har jeg virkelig sansen for :)

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...