Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettbutikker i USA


Recommended Posts

Skrevet

har vært innom en del amerikanske nettbutikker. Men synes det er vanskelig med bare å se på siden om det er en bra og seriøs nettbutikk. Savner litt mere utvalg og variasjon i norske nettbutikker.

Så om det er noen som har handlet fra amerikanske nettbutikker og er fornøyde, så hyl ut! :imrgreen:

Skrevet

Jeg har kun handlet på Amerikanske nett buttiker når vi har vært i USA (har en bror som bor i Texas)

Jeg har da fått varene lever på døren etter et par dager. Bruker norsk visa og min brors adresse.

De jeg har brukt er Petco, PetsMart, Amazon og New England Company.

Skrevet

Jeg har bestilt fra USA ja, men ikke akkurat fra en nettbutikk da, men fra Amazon.com Funker kjempebra det ;) Selv om man må betale porto fra Amerika, blir det faktisk ofte billigere enn å kjøpe et samme i Norge.

Skrevet

Har egentlig aldri prøvd meg på Amazon, men burde kanskje prøve.

Har handlet lite fra utlandet generelt, men man må vel betale moms på alt over 200 kr.? Har hørt at man kan få pakken tilsendt som gave, og at man da slipper å betale moms. Noe som vet noe om dette, eventuelt hvordan man går frem? :unsure:

Skrevet

Har egentlig aldri prøvd meg på Amazon, men burde kanskje prøve.

Har handlet lite fra utlandet generelt, men man må vel betale moms på alt over 200 kr.? Har hørt at man kan få pakken tilsendt som gave, og at man da slipper å betale moms. Noe som vet noe om dette, eventuelt hvordan man går frem? :unsure:

Er ikke ofte jeg har kjøpt over 200 kr, har bare kjøpt brukte bøker. Men den ene gangen jeg gjorde det, sendte de den som gave uten at jeg hadde spurt om det. Det var en klistre-lapp på pakken hvor man kunne krysse av "purchase" eller "gift". De hadde vært så greie å krysset av på gift. Med en gang du bestiller får du en mail av selgeren. Da kan du jo spørre om det med en gang. Sørg for å kjøpe av selgere som har gode referanser (jo flere stjerner, jo bedre), de er gjerne de tryggeste å forholde seg til. Jeg har bare gode erfaringer med å handle på amazon. :)

Skrevet

Sist jeg sjekka var det fremdeles ikke toll på bøker. Ergo kan man bestille for så mye man vil når det gjelder bøker, og de behøver ikke merkes som gave.

Skrevet

Mulig det, poenget var at de merket pakken som "gift". Det går det jo an spørre om uansett hva man kjøper.

Guest Christine
Skrevet

Åå..på Amazon fant jeg mye jeg hadde lyst på.

Men dere som har bestilt: Det er altså HELT sikkert med betaling osv?

Skrevet

Åå..på Amazon fant jeg mye jeg hadde lyst på.

Men dere som har bestilt: Det er altså HELT sikkert med betaling osv?

Som sagt, jeg har aldri hatt noen negative erfaringer med amazon! Men husk på å se på stjernene til hver enkelt selger. Jo flere stjerner, jo flere kjøpere er det som har gitt tilbakemelding på at selgeren er troverdig, med tanke på rask levering o.l. Betalingen er trygg vil jeg påstå.

Skrevet

Hei,

www.mydoggiescloset.com sender til Norge (som 'gift')

Veldig god service og billigere enn i Norge.

Mvh Ingunn

Skrevet

Det er ikke toll på bøker; løp og kjøp;) På utstyr må/skal/burde du betale toll, men jeg har aldri gjort det. Har handlet en del fra Amazon hvor de skrev det som "gift", og fra www.cleanrun.com (god nettbutikk), hvor jeg har handlet leker, bånd og tull for over 1000NOK en gang.. Betalte med kort over nett hvor "regninga" (bankkortet) var adressert til meg, så fikk jeg varene sendt som "gave" til en veninne slik at jeg slapp evt toll;) Da stod det gave på yttersiden av pakken:) Kjapt, trygt og billig.. :P

Tror nok jeg ville sett ann siden litt, men de fleste på amazon er grei å handle fra, og cleanrun.com er kjappe og flinke:)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har handlet halsbånd og kobbel fra Usa.

Pakken ble sendt med UPS, men dette vil jeg ikke anbefale da UPS tar seg godt betalt ...... Handlet for 250kr og fikk regning fra UPS for frakt + toll på 210kr

Så styr unna UPS

Når man skal handle på nettet så kan det lønne seg å benytte kredittkort, dette er litt mer sikkert med tanke på misbruk.

Har også bestilt noe annet fra USA og ikke hatt noe problem.

Det er ikke toll på bøker; løp og kjøp;) På utstyr må/skal/burde du betale toll, men jeg har aldri gjort det. Har handlet en del fra Amazon hvor de skrev det som "gift", og fra www.cleanrun.com (god nettbutikk), hvor jeg har handlet leker, bånd og tull for over 1000NOK en gang.. Betalte med kort over nett hvor "regninga" (bankkortet) var adressert til meg, så fikk jeg varene sendt som "gave" til en veninne slik at jeg slapp evt toll;) Da stod det gave på yttersiden av pakken:) Kjapt, trygt og billig.. ;)

Tror nok jeg ville sett ann siden litt, men de fleste på amazon er grei å handle fra, og cleanrun.com er kjappe og flinke:)

Har handlet fra cleanrun.com jeg også, veldig bra butikk og hyggelig services ;)

Skrevet

Amazon er sikkert og greit.

Ang dette med toll. Jeg har til gode å betale toll på pakker. Uansett hva jeg har kjøpt, og hvordan det har vært merket. Kjøpte nettopp to vester fra England, og de kom også igjennom uten å betale noe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
    • Jeg skjønner ikke at en oppdretter skal se det som noe negativt at dere har en trygg, voksen hund fra før. Ja, det er noen som har fordommer, men hvis hunden faktisk ikke har noe problemer med utagering eller aggresjon hverken mot folk eller andre hunder, eller ressursforsvar eller andre ting, så vil de fleste seriøse oppdrettere se det som positivt. "Dominant" er et ord som trigger veldig mange diskusjoner i hundemiljøer. En dominant hund lager ikke bråk, den kan "ta kontroll", men en dominant hund er som oftest en trygg hund som kan ha god innvirkning på de rundt seg. Hvis hunden din er den som kan finne på å gå mellom do hunder som bråker kan det godt være hun er dominant. Dominans i denne sammenhengen betyr ikke å undertrykke og bølle med, den typen adferd er det vanligvis utrygge hunder som har. Det er en stor misforståelse at dominant adferd hos hund er en dårlig ting og et tegn på "dårlig oppdragelse" eller at den prøver å ta over styringen i husholdningen. Det er ikke så mye å forklare, hvis du sier til oppdretter at dere har en stor voksen, trygg hund fra før så bør det bare være positivt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...