Gå til innhold
Hundesonen.no

hvordan klippe denne blandingen?


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

slik så han ut da jeg fikk han

på det andre bilde har jeg klippt han.. vet ikke helt hvor bildene blir plassert..

hvordan synest dere jeg burde klippe han?

nå har jeg klippet han på ryggen, magen og nakken kort. så har leg ikke gjort noe med beina.. har klippt litt mellom øynene og litt på skjegget. halen var klippt som en puddel hale, og det gjorde jeg også.. men han har jo krøll hale.. av en eller annen merkelig grunn!

hehe motsatt plassering av bildene! der han er ute på plenen har jeg ikke klippt han, men det bilde når han er inne, der har jeg klippt han! vanskelig å ta bilde av pelsdotten=)

*Endret av moderator Nina, dobbelpost*

  • 3 weeks later...
Skrevet

Er du nødt til å klippe han altså?? Synes han var fin "naturlig" jeg.

Kanskje en fordel bare å klippe bena litt på vinteren, ellers ville jeg ikke klippet, så lenge ikke pelsen blir kjeeempelang sånn som puddelen blir hvis den ikke blir klippet...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...