Gå til innhold
Hundesonen.no

Skaffe oss en hund til...


EngelskSetter

Recommended Posts

Skrevet

CIMG0228.jpg

Bildet er Liza :rolleyes:

Dere vet sikkert at hunden min, Liza er døv..

Liza avskyr å være alene, det er fordi hun ikke kunne høre og ble redd og vet ikke

hva som skjer rundt henne siden ikke kunne høre.. Var hos dyreklinikk på torsdag for å

sjekke øynene til Liza (øyebetennelse) og fikk øyedrypp.. Spurte jeg dyrelege om å være alene.

Dyrelegen sier at de døve hunder avskyr å være alene fordi ikke høre hva som skjer osv. Så derfor blir

det meget vanskelig å være alene. Så han sa at jeg har 2 valg.. Å skaffe en hund til eller gis bort Liza..

Vi kan ikke tenke oss å gis bort Liza. Så vi har bestemt å skaffe oss en hund til.. Sammen rase og eldre enn

Liza.. Fikk tilbud av en omplassering å få en engelsk setter, tispe. snart 8 år.. Men sprek som 5 åringer..

Vi har takke ja.. Liza vil føler seg tryggere når en annen hund er tilstede alene i noe timer.. Så vi vente på svar om når vi overta engelsk setter. Blir spennnede :rolleyes:

Hvis dere vil gi noe råd eller kommandoer så bare gjør det :wub:

Skrevet

Har hørt om en del som har løst være hjemme alene problemer på den måten der ja :P Riktignok ikke med døv hund, men det funker nok helt sikkert! :P Hold oss oppdatert da! :wub: Og bilder av nkommeren er jo et must! Liza er flott forresten :P

Skrevet

Det er jo hyggelig tenkt av dere. Bare én ting... vær veldig rolig og ta det pent den første tiden når dere får den nye hunden inn i heimen. En døv hund kan oppføre seg litt annerledes enn hørende hunder er vant til, og det kan kanskje skje noen uheldige situasjoner før den nye venner seg til den døve hunden.

Husker vi traff en hund som oppførte seg så merkelig i parken engang; jeg så at særlig den eldste, som er suveren i forhold til andre "rare" hunder, gikk unna og lot som ingenting, da den andre hunden skvatt og ble nervøs. Det viste seg at den vi hadde truffet var blind, orienterte seg suverent med hørselen, men skvatt når noen kom borti henne bakfra, hvis hun ikke hadde skjønt at de var så nære. Med mer utrygge hunder kunne dette blitt dumt.

Men hunder er tilpasningsdyktige, så med litt tid vil nok den nye skjønne Lizas begrensninger. Lykke til!

Skrevet

Ja det vet jeg godt, Liza virker ikke nervøse men lett å skvatt hvis noe plutselig ta på ryggen hennes uten hun visste det.. Så vi er meget obs på det.. Når Ronja ankom til oss imorgen (tirsdag 23 mai) Så skal vi selvsagt være i ro og la Ronja blir kjent med nye hjem og oss pluss Liza.. så vi kom til å følge med de første dagene med disse 2 om hvordan det går.. Har jo avtale å prøvetid 1 mnd så vi får bare håper at det vil fungere bra mellom Ronja og Liza.. Ronja har bodde sammen med Setter før og er vant til. Men med døv hund vet vi ikke. så det blir nok spennende og se hvordan det går.. Jeg kom til å fortelle dere om hvordan det gikk, selvsagt med bilder :icon_redface:

Mvh Marianne & Liza

Skrevet

Takk skal dere ha :(

Fikk vite nettopp at Ronja ankom til Gardermoen kl 16:00 imorgen og min samboer skal hente Ronja der.

Så alt er iorden :(

Omplassering mente at Liza har så godt på ha Ronja siden Ronja er så rolig og eldre, meget kosete osv.. Så det blir spennende om det stemte :o

Skrevet

Hei folkens. :D

Hadde ikke vært tid i data etter Ronja ankom til oss igår..

Ronja er utrolig flott hund, Liza var overlykkelig da Ronja ankom og ville blir kjent med Ronja allerede.

Aldri sett Liza så glad og lykkelig. Men Ronja har jo vondt i poter, føttene hennes, sår og ømme. Det fikk vi desverre ikke opplysningen, 3 kuler i kroppen har vi ikke fått opplysningen om heller. Var ganske overrasket da samboer min hentet Ronja. Men har snakket med omplassering om dette så alt er iorden, men Ronja vil ikke ha noe med Liza å gjøre. Avvise og 2 ganger angrip mot Liza at jeg ble sinna på Ronja og sjekke Liza sin hode etter bitemerker :D . Heldigvis ingen bitemerket.. Så vi ser at Ronja liker ikke Liza. Så vi ble bestemt å ikke beholder Ronja for vi vil jo beskytte Liza.. Så en par fra oslo skal ha Ronja til fredag.

Vi kan ikke ha Ronja når Liza virker så redd og tør ikke nær Ronja etter angrip. Det er slags advarsel..

Så derfor bestemt vi at Ronja skal blir hos en annen par..

Skrevet

Oppdater nå om idag..

Det har vært meget merkelig idag.. Ikveld ble Ronja ganske vill her hjem som lekende. Ble Liza så lekende og leker med Ronja siden Ronja var lekende og vill. Men merkelig nok at Ronja angrip som ADVARSEL mot Liza og vi kan ikke skjønner.. :D Vi ble enig at Ronja kan vi ikke ha. En par vil ha Ronja og vi skal levere Ronja imorgen kveld til en par.. For å være ærlig, vi gleder oss at en par ville ha Ronja. For vi fryktelig at Liza vil tilslutt tro at angrip er lov. For Liza er bare 11 mnd gammel og har mye å lærer. Så vi ville ikke at Liza vil tro at det er lov og ble sånn selv og... :unsure:

Rambo: Vi er enige at vi skal se etter en annen hund, men vi vil HELS at når vi har funnet en så dra vi dit og hilse på hund og ta med Liza også for å se om kjemi passer fint eller ikke.. Nå er vi ganske meget nøye og Liza skal alltid blir med og hilse andre hund.. :D

Skrevet

Oppdater nå om idag..

Det har vært meget merkelig idag.. Ikveld ble Ronja ganske vill her hjem som lekende. Ble Liza så lekende og leker med Ronja siden Ronja var lekende og vill. Men merkelig nok at Ronja angrip som ADVARSEL mot Liza og vi kan ikke skjønner.. :D Vi ble enig at Ronja kan vi ikke ha. En par vil ha Ronja og vi skal levere Ronja imorgen kveld til en par.. For å være ærlig, vi gleder oss at en par ville ha Ronja. For vi fryktelig at Liza vil tilslutt tro at angrip er lov. For Liza er bare 11 mnd gammel og har mye å lærer. Så vi ville ikke at Liza vil tro at det er lov og ble sånn selv og... :unsure:

Rambo: Vi er enige at vi skal se etter en annen hund, men vi vil HELS at når vi har funnet en så dra vi dit og hilse på hund og ta med Liza også for å se om kjemi passer fint eller ikke.. Nå er vi ganske meget nøye og Liza skal alltid blir med og hilse andre hund.. :P

Ok, ja det kan jo være lurt å se om kemien stemmer, er ikke alle hunder som takler de med spesielle behov, men det er da altis noen :P

Skrevet

Uff, det var jo veldig synd :D Kanskje dere bør de etter en hund som Liza og dere kan få muligheten til å bli kjent med på forhånd før dere får den med dere hjem.

Skrevet

Emilie:

Ja det vil vært bedre å blir kjent og se om åssen det er før man ta med hund nr 2 hjem..

Vi tar oss god tid og se hvordan det går. Ronja er hos en annen par nå og Liza er enda mer glade nå.

Godt for oss å se Liza er så glade og livlig nå enn da Ronja var her... :D

Vi tar oss goooooood tid å se etter en annen hund... ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...