Gå til innhold
Hundesonen.no

EngelskSetteren Liza


EngelskSetter

Recommended Posts

Skrevet

:wub: Måtte bare skrive om min skjønne Engelsk Setter, tispe.. Heter Liza. Vi overta henne den 3 mai 06 fra omplassering. Vi er døv og var på letningen etter hund over 1 år til vi fant Liza så vi ønsker å overta henne fordi Liza er døv.. Så vi fikk henne :icon_redface:

Her er noe bilder av Liza :)

CIMG0262kopi.jpg

Min favoritt bilde av Liza :D

CIMG0259kopi.jpg

Liza elsker å leker med tiger-bamse ;)

Endret av Mod (vipsen): la til en riktig emnebeskrivelse

Guest Christine
Skrevet

Åå..Hun har jeg fulgt med i god stund på Charlottes...

Syns det er flott at dere tar dere til hun...

Lykke til..

Og hun var jo bare skjønn da :icon_redface:

Skrevet

Gratulerer med en vakker hund. Så en fyr som brukte tilpassete tegn til sine døve hunder. De kunne mange! Får håpe du vil dele med oss hvordan det går med dere og læring av ferdigheter og slikt! Lykke til!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Så trøtte Liza er blitt, sjekk øynene hennes. ;)

Legg deres trøtte hunder bilder her :D

Hehe kjenner igjen det blikket ;) Balder ser også slik ut når han er veldig trøtt.

Her er et bilde av min trøtte hund, han koser seg som regel med en bamse når han skal sove(utskjemt? neeeei ;) )

IMGP2388.jpg

  • 4 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

Huff. Det var utrolig trist og lese altså :wub:

Håper dere finner et flott hjem til henne da...

Skrevet

Jeg så også det, håper dere finner ett godt og varig hjem til henne. En hund har aldri godt av og flytte rundt omkring. Og så knytte seg til en familie for og så bli sendt videre. Så tenk godt igjenom hvem dere velger som eiere, at det ikke bare er ett innfall de har, siden er en Gratis hund, da kan dere få mange useriøse henvennelser.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei dere... vi måtte selge pga samlivbrudd og det var uventet.. Men det ble ikke noe for vi måtte med tungt hjerte avlive Liza for hun har stort smerte i skuldre hennes og at hun bil ikke blir bra hvis ta opererer skuldre.

Så det var meget vondt å mista Liza, men hun har det godt der hun er nå.. Jeg har veldig vanskelig tid nå på grunn av samlivsbrudd og måtte avlive Liza. Men Liza er uansett fremdeles i hjerte min og jeg kom alltid til å savner Liza fryktelig..

Dere kan lese i minnelunde om Liza..

Hvile i fred, min elskede Liza..

Mvh Marianne

Guest Christine
Skrevet

Å, det var veldig trist og lese, Marianne :lol:

Kondolerer...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...