Gå til innhold
Hundesonen.no

Bullmastiff


Kefir

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Nå tror jeg endelig jeg har funnet min fremtidige hunderase (for ørn'tne gang, haha). Nemlig bullmastiffen! Jeg har lest om den i fire forskjellige rasebøker, og lest på forskjellige rasesider på internett og dessuten på Norsk Bullmastiff Klubb's side, men det er liksom ikke helt tilfredsstillende... Jeg skulle så gjerne pratet med noen som har personlig erfaring med denne rasen!

Ting jeg lurer på er hvor mye mosjon de egentlig trenger, så nøyaktig som mulig. Også lurer jeg på om de sikler veldig mye? Og hvordan er de egentlig med andre hunder? Går de som regel greit med andre hunder så lenge man sosialiserer dem godt fra de er små?

Håper noen her inne kunne svart meg Jeg er dødsnysgjerrig! Tar i mot alle slags råd og erfaringer om denne rasen :)

Skrevet

Jeg kjenner en som har to stykker og de har et helt utrolig flott gemytt og er noen hærlige hunder begge to.

Har også en i familie som har en tispe men den kjenner jeg ikke(de bor så langt vekke fra oss), men de er veldig fornøyd med den og spør om ikke jeg skal skifte rase snart

Skrevet

Tusen takk for svar! :)

Kunne du spurt en av de du kjenner om hvor mye de går turer med hundene sine, neste gang du møter dem? Jeg vet jeg maser litt nå, men jeg er så nysgjerrig. Ikke at jeg er lat, men pga. sykdom er det begrensninger for hvor mye jeg kan gå. Derfor er jeg litt opptatt av dette ^_^ Og vet du hvordan de er med andre hunder?

Skrevet

Jeg har litt erfaring med bullmastiff, med det begynner å bli såpass lenge siden at den muligens er udatert.. noe av erfaringen jeg har håper jeg er udatert..

Store, trivlige, slafsete, prustende, rolige og luktende hunder.. Jeg har bare godt å si om dem mht til meg selv og andre mennesker, også barn. Jeg har ikke så mye til overs for dem mht til andre hunder desverre, snakker da om både tisper og hanner. Jeg vet jeg var bortskjemt på den tiden med snille hunder men erfaringen av en 9 mnd hannhund som fløy på og måtte slites løs fra en mye mindre 14 år gammel tispe av annen rase sitter veldig godt! Den gangen var det vanlig at hannhunder måtte holdes unna alle andre. Har selv stått en hel dag på spesialutstilling med et godt grep i båndet på en hannhund og hadde fått en eneste klar beskjed fra eier "hold ham unna andre hunder!"

Jeg tror ikke de trenger enormt med mosjon nei, de har et behagelig turtempo også, men de tar sikkert imot den mosjonen de får. De har vel sin porsjon av ledd- og hudsykdommer, og tispene jeg kjente hadde endel livmorbetennelse.

Lojale hunder mener jeg at de er.. en liten histore: Jeg har kjent en bullmastif som ikke var menneskevennlig og jeg ble sendt bort til hundegården hans "for å se om han var sint på meg og..". Det var han til gangs og satt i gjerdet, men da kom den tispa jeg passet som valp og hev seg på utsiden av gjerdet mellom meg og ham. Jeg oppfattet det som hun beskyttet meg og ble ganske så rørt.. fine jenta mi som praktisk talt vokste opp på hodeputa mi! :)

Som sagt, veldig trivelige hunder og man ble alltid møtt av et stort slafsekyss og logring med hele kroppen, og gjerne veltet overende av kjærligheterklæringer! Men hunden min fikk de ikke hilse på..

Skrevet

No har jeg en forståelse av at hundene som bor her på Askøy får en del mosjon, noe som gjerne er en fordel når de stilles ut også da(jepp de gjør det vedig bra altså).

De er ofte med oss på turene vi går om tirsdagene.

Kine Helen har jo litt mer kontakt med eierene enn hva jeg har da så hun kan sikkert svare på mer om hundene en hva jeg kan.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...