Gå til innhold
Hundesonen.no

Strihårsdachs Nemi - nytt medlem av familien :D


MarieR

Recommended Posts

jeg skal hjelpe til å trene henne osv :) passe henne når tante og onkel er borte og sånn.

nemi er en to år gammel lysebrun (fawn?) strihårsdachs som kom til onkel og tante i nabohuset på fredag. De har henne bare på prøve foreløbig, men om hun går godt sammen med den siste smårollingen, så blir hun værende :( nemi ble omplasert rett fra eier fordi hun ikke egnet seg til jakt og søk. og siden tante og onkl har lett etter voksen dachs siden før jul, da en siste dachsen deres døde av kreft, var jo dette perfekt. nemi er en av demest folkekjære hundene jeg har møtt. tross løpetid og et nokså stygt sår som fikk behandling i dag, km hun å satt seg i fanget med en gang. Skullle tru hun hadde kjent med og dette stedet i årevis. herlig hund! :P Ble så glad i henne, og gleder meg til såret er leget, og løpetiden over, for da blir hun og Ask turkamerater. og treningskameratr for den del.

nemi vil få den grunnleggende dressuren, og vi ellers være kamerat og turompis for onkel og tante. De vil kanskje stille henne, men pelsen hennes er ikke stri nok. Den var faktisk gangke myk og bløt. men jeg får nok overtal dem til å prøve en gang hvertfall ;)

bilder av herligheten kommer ;)

Endret av Mod, la inn 'riktig' topic :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så morsomt!

Folkekjær dachs har jeg erfaring med, hehe :)

Gleder meg til bilder.

Edit:

Hvis pelsen er bløt kan det hende at den har blitt klippet, og ikke nappet. Da blir som regel pelsen bløt og mister mye av det "strie" i seg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

å så moro! lykke til da... M.J. sier at pelsen kan ha blitt bløt pga klipping, men siden den bare er to år kan det også være at den ikke har utviklet den ordentlige strie pelsen enda.. På Titti kom den etter at jeg hadde nappet henne en 4-5 ganger!

Er lurt å sette hunden hos en salong da, så ikke man napper feil hår :P har jeg gjort en del ganger... hihi

Heldigvis for at hår vokser sier nå jeg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...