Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesyke


Recommended Posts

Skrevet

"Valpesyke er en virusinfeksjon som smitter meget lett fra hund til hund. Det går ca 14 dager fra hunden blir smittet til den blir syk. De første symptomene på valpesyke er feber, øyebetennelse og rennende nese. Senere i forløpet sees nedstemthet, lungebetennelse, diarre, nedsatt matlyst fortykkelse av potene (hard hud). Senere ( noen ganger uker til måneder) etter at det ser ut til at hunden har blitt frisk kommer det nevrologiske forandringer som muskelkramper, hyling og usikker gange. De fleste hunder som får nevrologiske forandringer dør eller blir avlivet. Det finnes ingen effektiv behandling mot valpesyke. Vaksinen som brukes idag er heldigvis effektiv."

Informasjon hentet fra NorgesHundePortal (http://www.norgeshundeportal.no/)

Skrevet

Så en på Miami animal police nå.

Den startet med feber klissete(renende øyne) også et eller annet med hode. Muskel trekking eller noe.. man så det tydelig.

Jeg vet ikke helt hva som eksakt dreper den, men valper har jo ikke så stor imunforsvar da.

:? Aner ikke jeg!

Skrevet
Så en på Miami animal police nå.

Den startet med feber klissete(renende øyne og nese) også et eller annet med hode. Muskel trekking eller noe.. man så det tydelig.

Jeg vet ikke helt hva som eksakt dreper den, men valper har jo ikke så stor imunforsvar da.  

:?  Aner ikke jeg!

Så på det jeg også :wink:

Også var visst øya blitt veldig lysømfintlige ... :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...