Gå til innhold
Hundesonen.no

Stoler du lett på folk du blir kjent med?


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

Stoler du lett på nye folk du møter? Føler du deg så pass trygg med noen du netopp har blitt kjent med at du er deg selv hele tiden? Tar du mye intiativ selv til å bli kjent med nye folk?

Jeg er helt annerledes hvis jeg er alene med noen jeg nettopp har blitt kjent med, enn feks hvis jeg er med nye personer og venner da er jeg meg selv fordi jeg vet akkurat hvordan de reagerer på min oppførsel. Rart egentlig, men jeg må liksom føle at jeg kan stole på personen før jeg kommer med min utrolig dårlige humor. Men kommentarene mine uten noen som helst mening slipper ingen unna, for de har jeg ikke kontroll på :) Det varierer egentlig hvor mye jeg tar kontakt selv, men jeg er nok litt sjenert.

Skrevet

hehe... stoler på folk, stoler aldri 100% ikke vondt ment... men det er en regel jeg har for meg selv... :)

Er egentlig en sjenert type jeg da... Men med søstera mi på 6 år er det lett å bli kjent med folk...

Hun går bort, snakker med folk, og så peker på meg og sier jeg er søstra hennes. typisk!! :)

Jeg kan jo ikke bare gå da, det ser ihvertfall dumt ut... Så jeg prater, og prater, utveksler msn. Og går... :)

Vet ikke om hvor mange jeg har blitt kjent med på den måten, men det er mange.. :P

Skrevet

jeg ser fort det gode i folk... av og til er det noe dritt når de viser plutselig det mindre gode å av og til blir de enda bedre! hehe! er nok litt naiv..

Skrevet

Jeg stoler ikke så veldig lett på nye mennesker nei. Det tar en stund før jeg tør opp. Jeg har ikke så lett for å bli kjent med nye mennesker (i edru tilstand hvertfall :) ), for jeg er ganske sjenert i begynnelsen og mange tror jeg tolker det som arroganse. Men hvis andre tar kontakt, å særlig om vi har noe til felles, så går skravla ustanselig. Men jeg trenger noen som kan dra meg igang på en måte. Er litt tungstartet til tider :)

Skrevet

Ja, jeg stoler lett på folk, dum som jeg er :) Jeg forteller gjerne mye om meg selv og prater masse (eller jeg blir heelt stille). Men det krever tid for å bli ordentlig kjent med meg, ikke bare vite ting om meg.

Sitat en som har kjent meg lenge:

"Julie, nå har jeg kjent deg i 7 år, og jeg kjenner deg fortsatt ikke!"

Ellers tror jeg det beste om folk til de klarer å motbevise det selv.

Skrevet

Jeg stolte lettere på folk før, men etter at diverse ting skjedde tar det ganske lang tid før jeg stoler på folk. Jeg bor på en liten plass, alle kjenner alle. Det er ikke så mange å stole på her. Jeg har kun 3 stk jeg stoler ordentlig på.

Skrevet

Eg stolte litt mye på folk før men idag tar det litt stund før eg slipper meg løs ja men det kommer også ann på personen og man merker faktisk om de er på samme bølgelengde.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...