Gå til innhold
Hundesonen.no

musikk


Kristina

Recommended Posts

Skrevet

Rap er opprinnelig en av formene for hip hop. Det er, så vidt jeg vet, 4 typer/former for hip hop. Det er rap, breaking, turntableism/scratching og grafitti.

R'n B: Rhythm and blues (R&B) er et markedsføringbegrep som ble innført i USA ved slutten av 1940-tallet av magasinet Billboard. Det erstattet betegnelsen race music (rasemusikk), som ble ansett for å være støtende. Idag definerer R&B den moderne versjonen av soul og funk som er påvirket av afro-amerikansk popmusikk som oppsto etter 1980.

Skrevet

Det er ganske forvirrende egentlig. Rap og hip hop blir brukt om hverandre, og så er det snakk om old school hip hop og new school hip hop (50cent, eminem ). Og det virker som rap og new school hip hop er det samme. Og new school hiphop har mer rytme en old school. Hip hop er en samling forskjellige uttrykksformer, og rap er en av de uttrykksformene. Sånn som jeg tolker det, så er de omtrent det samme, med noen forskjeller i hvordan de uttrykker seg og hvilke rytmer som brukes. Men hvordan man hører forskjell må du ikke spørre meg om. Hører meget sjelden på rap/hip hop, det er så lite av den type musikk som kommer gjennom nåløyet mitt :barfy:

(Grafitti kan være så mangt, selve ordet stammer fra det italienske graffito som betyr «rissning». Graffito stammer igjen fra det greske ordet grapho som betyr å skrive )

(Edit: la til litt)

Skrevet

Rap er musikken mens hip hop er "stilen" eller kulturen der både rap musikk, breaking, grafitti dj scratching inngår. Innenfor "rap" er det forskjellige stiler som f.eks: Old school, new school, west coast, east coast, southern osv...

Hiphop musikk kan være helt lik rap bare det ikke rappes.

R&b har vel ofte lik rytme og stil som rap men det synges ala soul stil.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...