Gå til innhold
Hundesonen.no

Noe tilsvarende vom og hundemat for katter?


Line_

Recommended Posts

Hei ;)

Noen av dere kattefolk som vet om det finnes noe våtfôr som er litt sunnere enn det du får kjøpt i matvarebutikken? Katten vår som er 8 år, har nå nesten ikke tenner igjen og klarer derfor ikke så spise tørfôr lenger. Hun gikk på eukunuba senior, men nå den siste uken har hun blitt tynn, så vi har bare midlertidig fått gitt henne first price våtfôr.

Så jeg lurer da på om det finnes noe som er lignende vom og hundemat/norwegian polar og som er i litt større kvanta enn en liten hermetikk boks!

Takk på forhånd!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet ikke om det finnes noe alla np og voh til katt. Men jeg har hørt veldig mye bra om hills sitt våtfor til katt. Men jeg vet ikke hvor store pakker de selges i, og jeg aner ikke hva det koster. Det har visstnok å scoret høyt på tester som har blitt gjort av kattemattyper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor ikke bare bløte opp tørrfôret?

Vi kan jo det.. Men det hadde vært lettere med et type våtfor el. lignende... Vi har to katter, så vi må mate dem hver for seg, den ene katten har nemmelig tenner ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hill's og Iams har ihvertfall våtfôr som er brukbart, men det vil bli forferdelig dyrt i lengden å fôre med det. Av butikk-våtfôr er de dyrere typene bedre enn de billige, men det er uansett ikke godt nok som fullfôr.

V&H er et hundefôr, ikke et kattefôr. Det inneholder alt for mye fett og er alt for kraftig kost til katt. Dessuten mangler det taurin, som er livsviktig for katten. For seniorer er lavt fettinnhold og nok taurin ekstra viktig.

Jeg vil fortsatt anbefale deg å bløte opp tørrfôret. Du kan godt lage istand en dagsrasjon "grøt" dagen i forveien og oppbevare i lukket boks i kjøleskapet, så sparer du tid. Den katten som har tennene i behold kan godt spise oppbløtt den også, bare gi den f.eks et par katte-greenies innimellom for tennenes skyld.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...