Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff på Landås


Emilie

Recommended Posts

Skrevet

Noen i Landåsområdet i Bergen som vil treffes å gå tur over Ullriken/Landåsfjellet/Natlandsfjellet?

  • 2 weeks later...
Skrevet

hei,

jeg bor rett nedi inndalsveien, så for min del høres det bra ut..

pleier å gå opp til brann stadion, over langhaugen, noen ganger ned til sletten senter og videre bortover ved vannet..

men, ja.. odin er litt gal etter fugler, samt han liker å bade :) så det er litt kav å ta han bort om det er masse fugler i vannet.

Skrevet

Ok, stiller gjerne opp på tur :( Men må vente til løpetiden er over (ca en uke igjen)

Skrevet

Ok, stiller gjerne opp på tur :) Men må vente til løpetiden er over (ca en uke igjen)

Odin er kastrert da.. (stakkar), så han kan ikke gjøre hunden din gravid ;)

ps. var ikke jeg som påførte / avførte han det, hehe.. fikk han sånn..

ps. han interesserer seg for tisper selv om!

I går gikk jeg, en kompis og odin opp og ned ulriken!

tok ca. 3 timer..

Skrevet

Jeg er fortsatt "game" på hundetreff i området rundt brann stadion og så eventuellt gå over fjell?

jeg kan ikke nå i helgen, da jeg må kjøre til sverige og hente nye felger til to biler.. men, ja.. hunden min trenger MYE mosjon.. har gått over ulriken med han en gang før og han løp mer eller mindre opp fjellsiden :icon_redface:

Skrevet

Jeg er fortsatt "game" på hundetreff i området rundt brann stadion og så eventuellt gå over fjell?

jeg kan ikke nå i helgen, da jeg må kjøre til sverige og hente nye felger til to biler.. men, ja.. hunden min trenger MYE mosjon.. har gått over ulriken med han en gang før og han løp mer eller mindre opp fjellsiden :icon_redface:

Ok, da må vi møtes et eller annet sted. Når passer det for dere?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ok, da må vi møtes et eller annet sted. Når passer det for dere?

"når som helst" egentlig.. hverdager ca. 16-17 tiden, helger: når jeg våkner :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...