Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff på Landås


Emilie

Recommended Posts

Skrevet

Noen i Landåsområdet i Bergen som vil treffes å gå tur over Ullriken/Landåsfjellet/Natlandsfjellet?

  • 2 weeks later...
Skrevet

hei,

jeg bor rett nedi inndalsveien, så for min del høres det bra ut..

pleier å gå opp til brann stadion, over langhaugen, noen ganger ned til sletten senter og videre bortover ved vannet..

men, ja.. odin er litt gal etter fugler, samt han liker å bade :) så det er litt kav å ta han bort om det er masse fugler i vannet.

Skrevet

Ok, stiller gjerne opp på tur :( Men må vente til løpetiden er over (ca en uke igjen)

Skrevet

Ok, stiller gjerne opp på tur :) Men må vente til løpetiden er over (ca en uke igjen)

Odin er kastrert da.. (stakkar), så han kan ikke gjøre hunden din gravid ;)

ps. var ikke jeg som påførte / avførte han det, hehe.. fikk han sånn..

ps. han interesserer seg for tisper selv om!

I går gikk jeg, en kompis og odin opp og ned ulriken!

tok ca. 3 timer..

Skrevet

Jeg er fortsatt "game" på hundetreff i området rundt brann stadion og så eventuellt gå over fjell?

jeg kan ikke nå i helgen, da jeg må kjøre til sverige og hente nye felger til to biler.. men, ja.. hunden min trenger MYE mosjon.. har gått over ulriken med han en gang før og han løp mer eller mindre opp fjellsiden :icon_redface:

Skrevet

Jeg er fortsatt "game" på hundetreff i området rundt brann stadion og så eventuellt gå over fjell?

jeg kan ikke nå i helgen, da jeg må kjøre til sverige og hente nye felger til to biler.. men, ja.. hunden min trenger MYE mosjon.. har gått over ulriken med han en gang før og han løp mer eller mindre opp fjellsiden :icon_redface:

Ok, da må vi møtes et eller annet sted. Når passer det for dere?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ok, da må vi møtes et eller annet sted. Når passer det for dere?

"når som helst" egentlig.. hverdager ca. 16-17 tiden, helger: når jeg våkner :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...