Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt OT men, Oppskrifter til agility hindere?


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Tja, noen tips har jeg jo;

Hoppehindre - kjøp kosteskaft, del i to, sett en spiker på hver av de to endene på motsatt side av hverandre og legg en pinne over spikerne. Funker fett, men blir kanskje ikke høye nok for en border?

Pølse - snekre en firkant av planker, stift en presenning til den, og vips - ferdig.

Slalom - Strømpinner fra felleskjøpet.

Skrevet

hmm... tror dette skal funke ja...

har bare en bane i nerheten og da må vi over med ferge, pluss en ca 4-5 mil å kjøre.

så fant ut at vi vill ha en trenings bane i hagen eller en annen plass

Skrevet

Tunnel kan også fås kjøpt på ikea for 169,- lengden er 176 cm, så det er jo bare å sette to sammen...

høyden er 46cm- litt mindre enn det målene er(hvis jeg husker riktig :unsure: ) men det skulle vel gå greit! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...